دیده بان سلامت

اعلام آمادگی آلمان برای ساخت بیمارستان در کشور

به گزارش صدای پزشکان نقل از ایسنا:

در ملاقات دکتر ایگنر، وزیر اقتصاد و انرژی ایالت بایرن آلمان و هیات همراه با مقامات و مسئولین وزارت بهداشت، زمینه‌های موجود برای همکاری و افزایش تعاملات تشریح شد.

از جمله محورهای مطرح شده در جلسه ملاقات وزیر اقتصاد ایالت بایرن آلمان با مقامات و مسئولین وزارت بهداشت می‌توان به بهره‌برداری از تجربیات آلمان در زمینه بیمارستان‌سازی و ppp اشاره کرد.

همچنین طرف‌های آلمانی حاضر در این نشست از ابراز تمایل شرکت‌های بزرگ تجهیزاتی و دارویی آلمان جهت گسترش تعاملات با همتایان ایرانی خبر دادند.

همکاری با شرکت زیمنس در انتقال تکنولوژی با ایجاد بازار مشترک از دیگر محورهای مطرح شده بود.

دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در این ملاقات، زوایای متعدد همکاری نظام سلامت دو کشور و پیشرفت‌های طرح تحول را در این جلسه ارائه کرد.

در ادامه این نشست دکتر قانعی سه پیشنهاد در زمینه شیوه همکاری در قالب تولید داخل ارائه کرد که شامل ارائه استاندارد و لایسنس از سوی طرف آلمانی و تولید محصول در کشور با لایسنس پیشنهاد شده، تولید مشترک، تعیین یک بازار مشخص برای دو طرف و حضور دو طرف در بازارها بود.

استقبال شرکت‌های آلمانی نسبت به افرایش صادرات و انتقال فناوری به ایران نیز از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح و با استقبال مواجه شد.

پیشنهاد بهره برداری از تجربیات مراکز بسیار پیشرفته علمی-تحقیقاتی بایرن و مونیخ با هدف افزایش گسترش همکاری‌ها در بخش‌های مختلف نیز در این دیدار مطرح شد.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، نماینده زیمنس نیز در این دیدار در زمینه انتقال فناوری پیشرفته ساخت تجهیزات به کشور اعلام آمادگی کرد.

همچنین طرف آلمانی در زمینه ساخت بیمارستان و لابراتوار در کشور اعلام آمادگی کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7