اقتصاد سلامت سیاست گذاری سلامت

کارگران مخالف سر سخت تجمیع بیمه ها: پیشنهادات وزیر بهداشت رد شد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از تسنیم؛ ابوالفضل فتح اللهی نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران با اشاره به اظهارات قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت مبنی بر اینکه «تصمیم‌ها درباره تجمیع بیمه‌ها احساسی نباشد، مراکز تامین اجتماعی در اختیار خود این سازمان خواهد بود. وزارت بهداشت نیز غیر از ۱۰۰ بیمارستان آموزشی، ۴۷۰ بیمارستان دیگر دارد که البته می‌توانیم این ۴۷۰ بیمارستان‌ را در اختیار تأمین اجتماعی قرار دهیم . تجمیع بیمه‌ها صرفاً سبب افزایش قدرت خرید خواهد شد همچنین قدرت چانه زنی با مراکز خرید بیشتر می‌شود و نظارت‌ها نیز افزایش خواهد یافت» گفت: وزارت بهداشت به جای اینکه بیمارستان‌های خود را در اختیار سازمان بگذارد به فکر ارتقای سطی کیفی بیمه های خود باشد.

 وی با بیان اینکه نهادهای کارگری دیدار با وزیر بهداشت درباره تجیمع بخش درمان تأمین اجتماعی با سایر بیمه هارا رد کردند گفت:کارگران به شدت مخالف با بحث تجمیع بیمه درمان تأمین اجتماعی با سایر بیمه ها هستند. متأسفانه هر از گاهی مبحث تجمیع و ادغام درمان سازمان تأمین اجتماعی با دیگر صندوق‌های بیمه‌ای توسط وزارت بهداشت و درمان مطرح می‌شود که موجب دلسردی و نارضایتی بیمه‌شدگان و بازنشستگان است. تأمین اجتماعی نیازمند بیمارستان‌های ملکی وزارت بهداشت نیست.

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران ایران افزود: در حال حاضر صندوق‌های بیمه متفرقه حال و روز خوشی ندارند، مستاصل شده‌اند و آن قدر توانمند نیستند که بتوانند بخش درمان و زیرمجموعه‌های خود را تحت پوشش قرار بدهند، وزارت بهداشت هم نمی تواند به فرض ادغام کمکی بکند. خدمات تأمین اجتماعی تا حدودی رضایت کارگران و زیرمجموعه‌های کارگری را فراهم کرده و نمایندگان کارگران معتقدند بیمه رایگان حق همه مردم است.

وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی در تلاش است تا وضعیت بیمه ای کارگران را ارتقا دهد گفت: پاسخ نمایندگان کارگران به وزیر بهداشت این است که آقای وزیر به جای واگذاری بیمارستان‌های خود به تأمین اجتماعی وضعیت بیمه های خود را برای زیر مجموعه های خود ارتقا دهید. متأسفانه کسی از بیمارستان های تحت پوش وزارت بهداشت رضایت ندارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7