نظام سلامت

علت افزایش پرداختی بیماران تالاسمی کاهش حمایت سازمان تأمین اجتماعی است

 دکتر دیناروند گفت: قیمت داروی خوراکی وارداتی بیماران تالاسمی افزایش پیدا نکرده است بلکه بیمه تامین اجتماعی حمایت خود از این دارو را کاهش داده است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا، دکتر رسول دیناورند ضمن بیان این مطلب با اشاره به این که داروی بیماران تالاسمی شامل داروهای تزریقی و خوراکی است که هر دو دسته هم در داخل تولید می‌شوند و هم نوع وارداتی دارند، گفت: تاکنون قیمت داروهای تالاسمی هیچ‌گونه افزایش نداشته است ولی متاسفانه اخیرا  قیمت داروی خوراکی وارداتی بیماران تالاسمی به دلیل کاهش حمایت سازمان تامین اجتماعی کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان این که کاهش حمایت تامین اجتماعی منجر به افزایش پرداختی بیماران برای هزینه دارو می شود، گفت:  بیماران تالاسمی تصور می‌کنند که قیمت دارو افزایش پیدا کرده است، در حالی که افزایش قیمت قطعاً ناشی از حمایت بیمه است و مسئولیت افزایش قیمت این دارو نیز برعهده سازمان تامین اجتماعی است.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر این که تعهدات حمایتی از بیماران نباید کاهش یابد، خاطرنشان کرد:  ما در وزارت بهداشت برای حمایت از بیماران تلاش می‌کنیم و در سال جاری هم به رغم مشکلات اعتباری و بودجه‌ای که وجود داشته است، تلاش کرده‌ایم حمایت‌های خود از بیماران خاص و صعب‌العلاج را کاهش ندهیم.

دکتر دیناورند افزود: انتظارمان داریم سازمان‌های بیمه‌گر پوشش های بیمه‌ای خود از داروها را کاهش ندهند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7