اقتصاد سلامت نظام سلامت

برنامه‌های وزارت بهداشت برای خروج از رکود اقتصادی

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه صنعتگران دارو باید همت کنند و در بازار منطقه نقش جدی داشته باشند، گفت: فرصت‌های زیادی در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی وجود دارد که باید مورد توجه صنعتگران قرار گیرد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در همایش و نمایشگاه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌ها در حوزه دارو فعالیت در این زمینه خوب بوده ولی عالی نیست و با فرصت برداشتن تحریم‌ها محققین باید تلاش کنند و صنعتگران نیز همت داشته باشند که نقش جدی در بازار منطقه در دست گیرند.

وی افزود: در زمینه تجهیزات پزشکی در ابتدای راه هستیم که با فرصت‌های زیادی که وجود دارد توسط جوانان و با حمایت دولت یازدهم برنامه‌های مناسبی را می‌توان انجام داد، لذا باید تلاش‌ها را مضاعف کنیم تا ملتی برنده باشیم. کشوری که از لحاظ فناوری قوی باشد موفق است و این استعداد ذاتی در ایرانیان نیز وجود دارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: از لحاظ نیروهای تخصصی مشکلی نداریم ولی این نیروها برای رشد  گاهی مشکل داشته و در جاهای دیگر می‌درخشند بنابر این به این مسئله باید توجه داشت.

هاشمی در رابطه با برنامه‌های وزارت بهداشت برای خروج از رکود اقتصادی گفت: این مسئله کار حوزه اقتصادی دولت بوده و ما در صورتی که برنامه‌هایمان را به درستی انجام دهیم به مردم خدمت کرده‌ایم؛ همچنین وقتی در حوزه سلامت تلاش بی‌وقفه داشته باشیم موفق می‌شویم.

وی خاطر نشان کرد: انتظار داریم که از طریق تعریف مشوق‌ها همچون معافیت مالیاتی و ارائه وام‌های بانکی برنامه‌ها انجام شود و موفقیت‌ها افزایش یابد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: برای خروج از رکود از جمله برنامه‌های ما بسترسازی است و ما در این زمینه می‌توانیم تعریف شغل‌های جدید داشته باشیم ولی اقدامات و برنامه‌های اصلی در این زمینه توسط گروه اقتصادی دولت و مصوبات مجلس انجام می‌گیرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7