اقتصاد سلامت

خدمات رایگان تصویربرداری برای بیماران نادر و سرطانی

مدیرعامل بنیاد بیماری‌های نادر ایران، از ارائه خدمات رایگان سونوگرافی و ام آر ای به صورت شبانه روزی برای بیماران نادر، بیماران بی‌بضاعت و مبتلا به سرطان در قالب طرح ۷۲۴ خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مهر، علی داودیان با اشاره به مشکلات فراوان بیماران نادر و خاص، گفت: با توجه به کمبود خدمات تصویربرداری و نیاز بیماران نادر و خاص و همچنین برای ارائه خدمات به بیماران لاعلاج بر آن شدیم که گام مثبتی در جهت هموارسازی روند درمان این بیماران برداریم.

وی ادامه داد: بر این اساس بنا داریم تا در مرکز تشخیصى پزشکى پارسیان که وابسته به بنیاد بیماری‌های نادر است، خدمات تصویربرداری از قبیل سونوگرافی و ام آر آی را در طول ۷ روز هفته و به‌ صورت ۲۴ ساعته و کاملا رایگان برای سه گروه از بیماران از جمله بیماران نادر، دارندگان نادر کارت این بنیاد و در نهایت بیماران بی‌بضاعت و مبتلابه سرطان ارائه دهیم.

داودیان افزود: همچنین یکی از مشکلات بیماران مربوط به عدم ارائه خدمت ام آر آی به افراد بالای ۱۰۰ کیلوگرم نیز در این مرکز تصویربرداری برطرف شده و بیماران تا وزن ۱۵۰ کیلوگرم نیز می‌توانند از خدمات ام آر آی بهره‌مند شوند که متعاقباً این خدمات برای بیماران نادر، مبتلایان به سرطان و همچنین برای افراد بی‌بضاعت نیز رایگان خواهد بود.

وی همچنین ارائه خدمات سی‌تی‌اسکن، ماموگرافی، سنجش تراکم استخوان، سونوگرافی کالرداپلر، الکترودیاگنوزیس، پری اپیکال دیجیتال، آزمایشگاه تشخیص طبی، رادیولوژی دیجیتال و پانورکس دیجیتال را نیز در قالب این طرح معرفی کرد و گفت: تمام این خدمات در هفت روز هفته و به‌طور ۲۴ ساعته برای بیماران بنیاد بیماری‌های نادر به صورت رایگان ارائه خواهد شد.

این طرح با بکارگیری ۹۴ نیروی مقیم و غیر مقیم و همچنین استقرار ۲۰ پزشک در مرکز بنیاد بیماری‌ها نادر واقع در میدان انقلاب، جمال‌زاده شمالی، نبش نصرت انجام خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7