اقتصاد سلامت

بدهی ۲۵۰ میلیارد تومانی بیمه‌ها به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به بدهی ۲۵۰ میلیارد تومانی بیمه‌ها به این دانشگاه، گفت: عدم پرداخت به موقع مطالبات موجب شکایت و گله مندیکادر درمانی شده است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، علی اصغر پیوندی در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: پزشکان و پرستاران در مقابل خدمتی که ارائه می‌دهند انتظار پرداخت به موقع مطالباتشان را دارند که متاسفانه به دلیل بدهی بیمه‌ها این امر میسر نمی‌شود.

وی مطالبات دانشگاه  علوم پزشکی شهید بهشتی را از بیمه‌های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و خدمات درمانی ۲۵۰ میلیارد تومان بیان کرد و افزود: علی رغم ارسال اسناد بیمارستان‌ها به بیمه‌ها از ابتدای سال ۹۴  هیچ پرداختی به بیمارستان‌ها صورت نگرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: البته توانستیم  با جابجایی منابع، مطالبات پزشکان و پرستاران را تا پایان تیرماه سال جاری پرداخت کنیم.

وی در ادامه، با اشاره به این که عدم تجمیع بیمه می‌تواند اثرات نامطلوبی در ارائه خدمات کادر درمانی به بیماران داشته باشد، گفت: به دنبال کاهش ارائه خدمات درمانی به بیماران، میزان رضایتمندی مردم از نحوه دریافت خدمات کاهش پیدا می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همچنین افزود: براساس اسناد بالادستی کشور و سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، تولیت بیمه‌های درمانی باید به عهده وزارت بهداشت باشد که این مسئله به معنی افزایش قدرت وزارت بهداشت یا کاهش قدرت وزارتخانه دیگر نیست.

به گفته وی، چنانچه تجمیع بیمه‌ها صورت گیرد، کارها روان تر پیش می‌رود و نظام سلامت می‌تواند پاسخگویی بهتری داشته باشد.

پیوندی همچنین، بر ضرورت در اختیار داشتن منابع وزارت بهداشت در دست خود این وزاتخانه تاکید کرد و افزود: این امر موجب می‌شود تا بتوانیم با مدیریت منابع خود، میزان پاسخگویی به مردم و ارائه خدمات سلامت را بالا بریم.

وی با اشاره به موافقت مجلس و تاکید سیاست‌های مقام معظم رهبری در تجمیع بیمه‌ها، ابراز امیدواری کرد که در این خصوص از پرداختن به امور حاشیه‌ای پرهیز کنیم و  با تصمیم گیری منطقی به گونه‌ای عمل نماییم تا حقوق همگان رعایت و پرداخت شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7