سیاست گذاری سلامت

حریرچی: نامزدهای مجلس دیدگاه هایشان را درباره سلامت مردم اعلام کنند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از  ایرنا؛ ایرج حریرچی عصر گفت: در چند دهه اخیر در اکثر کشورهای دنیا طرح مسائل سلامت و بهداشت و درمان یکی از معیارهای تعیین کننده و اصلی در پیروزی یا شکست نامزدهای انتخابات بوده است.
وی اضافه کرد: اهمیت حوزه سلامت آن قدر بالاست که همه کسانی که می خواهند در کشورهای مختلف مصدر امور مردم شوند و در حوزه های سیاستگذاری و برنامه ریزی و از جمله در دولت ها و مجالس حضور پیدا کنند، دیدگاه و برنامه های خود را در حوزه سلامت اعلام می کنند.
قائم مقام وزیر بهداشت ادامه داد: در کشور ما در سال های گذشته همواره رسم بر این بوده که نامزدهای انتخابات، بیشتر دیدگاه ها و شعارهای خود را در حوزه اشتغال و توسعه مطرح می کنند و مشکلات و مسائل دیگر را نادیده می گیرند.
حریرچی گفت: همین نادیده گرفتن مسائل حوزه سلامت باعث شد که تا قبل از طرح تحول سلامت با مشکلات و بحران های جدی در این حوزه مواجه باشیم.
وی افزود: اکنون نیز پیشنهاد من به نامزدهای انتخابات مجلس آینده این است که با توجه به اهمیت موضوع سلامت، دیدگاه ها و نظرات خود را در این حوزه اعلام کنند و به خصوص نظرشان را درباره طرح تحول سلامت و ادامه آن به طور شفاف بیان کنند و بگویند که آیا این طرح را قبول دارند یا نه.
قائم مقام وزیر بهداشت درباره عملکرد مجلس در حوزه سلامت گفت: واقعیت این است که هم این مجلس و هم مجلس قبل به حوزه سلامت توجه داشته است و به عنوان مثال مصوبه اعتبار ۱۰ درصد صرفه جویی یارانه ها برای سلامت در مجلس قبل و مصوبه یک درصد مالیات بر ارزش افزوده برای سلامت نیز در مجلس فعلی تصویب شد.
وی افزود: دولت قبل مصوبه ۱۰درصد ارزش افزوده را اجرا نکرد اما دولت تدبیر و امید آن را اجرا کرد و نشان داد که سلامت جزو اولویتهای اصلی دولت است اکنون نیز برای مردم مهم است، بدانند کسانی که می خواهند وارد مجلس شوند، آیا سلامت مردم برای آنها اولویت دارد یا در اولویت های دست چندم آنهاست.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7