اقتصاد سلامت

مهلت یک هفته ای بیمه ها برای بازپرداخت یک هزار میلیارد بدهی/گسترش حمایت از زوجهای نابارور

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: مقرر شد طرح جامعی با همکاری بانک مرکزی، وزارت بهداشت و تعاون برای تعیین عامل سوم  بانکی به منظور پرداخت به موقع مطالبات بیمارستان ها از سازمان های بیمه گر پایه تعیین شود.
به گزارش صدای پزشکان به نقل از آریا،دکتر محمد آقاجانی  با اشاره به جلسه روز گذشته در دفتر معاون اول رئیس جمهور با موضوع تعیین تکلیف معوقات مالی سازمان های بیمه گر پایه به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عنوان کرد: در این جلسه معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران عامل سازمان های بیمه گر پایه در مورد مطالبات معوقه بیمارستان های وزارت بهداشت از سازمان های بیمه گر بحث و تبادل نظر کردند.
وی افزود: در این جلسه مقرر شد در مدت زمان یک هفته سازمان های بیمه گر پایه، سازمان تامین اجتماعی و سازمان بیمه سلامت مبلغ یک هزار میلیارد تومان از مطالبات بیمارستان های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را پرداخت کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت، از انعقاد قرارداد بین وزارت بهداشت با موسسات خدمات ناباروری در آینده نزدیک به منظور حمایت مالی از زوج های نابارور خبر داد.
دکتر محمد آقاجانی با بیان اینکه در راستای سیاست های جدید جمعیتی حمایت از زوج های نابارور را در دستور کار وزارت بهداشت قرار داده ایم، عنوان کرد: بدین منظور یک برنامه جامع تدارک دیده ایم که به زودی ابلاغ می شود.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به دنبال حمایت مالی از زوج های نابارور است، گفت: با توجه به اینکه خدمات ناباروری در برخی از استان های کشور وجود ندارد، دسترسی به این نوع خدمات در تمام استان ها را در دستور کار داریم، در نتیجه هم گسترش و هم حمایت مالی را برای حل این معضل دنبال می کنیم.
معاون وزیر بهداشت به انعقاد قرارداد بین وزارت بهداشت با موسسات خدمات ناباروری در آینده نزدیک خبر داد و اظهار کرد: بر این اساس بخشی از هزینه های درمان ناباروری زوج هایی که با این مشکل مواجه هستند کاسته می شود، پس از نهایی شدن برنامه درمان ناباروری، جزئیات آن را به اطلاع عموم می رسانیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7