نظام سلامت

نسخه نویسی الکترونیک اقدامی موثر در صرفه جویی مصرف دارو

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در مورد نسخه الکترونیک گفت: نسخه الکترونیک یکی از اقدامات مهم سازمان غذا و دارو است  که در صرفه جویی مصرف دارو بسیار موثر است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا، دکتر رسول دیناروند با بیان این مطلب افزود: در نسخه نویسی الکترونیکی  تمام اصول راهنمای بالینی و راهنماهای تجویز و مصرف دارو در سامانه نرم افزار نسخه نویسی می تواند لحاظ شود.

وی خاطر نشان کرد:در این سامانه، حد دسترسی پزشکان مختلف، داروخانه ها، پیراپزشکان و غیره نیز می تواند ایجاد شود.

رئیس سازمان غذا و دارو تاکیدکرد: این اقدامی است که می تواند در صرفه جویی مصرف دارو بسیار موثر باشد و در نهایت اگر سامانه های رهگیری و ردیابی ، کنترل اصالت و نسخه نویسی الکترونیک به یکدیگر وصل شوند و به سامانه های بیمه نیز متصل شوند فرآیند تجویز و مصرف دارو در کنار سامانه ای که تامین، توزیع و عرضه دارو را کنترل می کند می تواند یک تصویر شفاف و روشنی برای سازمان های بیمه گر، وزارت بهداشت و دستگاه های مربوطه  ایجاد کند و اینها اقدامات زیر ساختی و اساسی است که در سازمان غذا و دارو در حال انجام است.

دکتر دیناروند در ادامه گفت: تامین و تدارک دارو همواره در راس امور این سازمان قرار دارد و بدون وقفه پیگیری می شود

وی افزود: ۲ سال است که بحران دارویی را پشت سرگذاشته ایم . آرامش بازار و کمبودهای دارویی را مدیریت کرده ایم .

معاون وزیر بهداشت در مورد کنترل قیمت داروها نیز اظهار داشت: قیمت داروها در هر حال مدیریت شده و این کنترل قیمت نیز با جدیت در حال انجام است تا هیچ بیماری از لحاظ هزینه دارویی مشکلی نداشته باشد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7