نظام سلامت

وزیر بهداشت: از پزشکان ممنونم/مشکلات حل می‌شود

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از زحمات جامعه پزشکی در همراهی با طرح تحول نظام سلامت و پیشبرد اهداف آن، گفت: مطمئن باشید که مشکلات حل می‌شود و اقدامات دولت یازدهم در حوزه سلامت نه تنها متوقف نخواهد شد، بلکه با کیفیت بهتری ادامه خواهد یافت.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، در پاسخ به پرسشی درباره اظهار نگرانی برخی کارشناسان حوزه سلامت نسبت به آینده طرح تحول، به دنبال تاخیرهای چندماهه بیمه‌ها در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها، گفت: از اینکه برخی کارشناسان اظهار نگرانی می‌کنند، ممنونیم؛ چراکه خودِ این نگرانی کمک‌کننده است تا طرح بدون آسیب پیش رود و اگر هم اشکالاتی در جریان کار پیش می‌آید، از آن پیشگیری شود.

وی در عین حال تاکید کرد: مطمئن باشید کارهایی که دولت یازدهم در حوزه سلامت شروع کرده نه تنها متوقف نخواهد شد، بلکه با کیفیت بهتری ادامه خواهد یافت. البته انتظارمان آن است کسانی که قبل از شروع طرح قول‌هایی برای اجرای آن داده و هم قسم شدند تا طرح با کیفیت مناسب برای همه ایرانیان به مرحله اجرا درآید، در ادامه مسیر هم کمک کنند، خلف وعده نکنند و همراهی داشته باشند.

وی افزود: همکاران ما در سراسر کشور در طول دو سال گذشته، شبانه‌روز تلاش کردند که طرح در اجرا موفق باشد. بنابراین طرح حتماً با قوت ادامه می‌یابد و نهایتا هم مردم عملکرد ما را قضاوت خواهند کرد. از شرکایمان انتظار داریم آن طور که شایسته مردم است، وظایف‌شان را انجام دهند.

وزیر بهداشت درباره مدت تاخیر بیمه‌ها در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها، گفت: بیمه‌ها سهم بیمه را از مردم گرفته‌اند اما امسال تنها هفت درصد را به وزارت بهداشت داده‌اند؛ یعنی بابت هر ماه یک درصد هم به ما داده نشده است.

هاشمی با اشاره به سطح رضایت بیش از ۸۰ درصدی مردم از طرح تحول نظام سلامت، درباره رضایت‌مندی ارائه دهندگان خدمات در این طرح نیز به ایسنا گفت: پزشکان در اجرای این طرح بسیار به ما لطف و محبت داشتند و هوشمندانه در مسیر ارائه خدمت به مردم و همچنین قسمی که خورده‌اند، همچنان فعالیت می‌کنند. از همه آنها ممنونیم.

وی با اشاره به تاخیرهای چند ماهه ایجاد شده در پرداخت مطالبات بیمارستان‌ها و پرسنل آنها گفت: این اطمینان را می‌دهم که جای هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد و این مشکلات هم حل خواهد شد؛ چرا که گذشته نیز نشان داده این مشکلات حل شده است.

هاشمی ادامه داد: آنچه که باقی خواهد ماند قضاوت مردم از عملکرد دستگاه‌های مختلف از جمله وزارت بهداشت، بیمه‌ها، مسئولان بالادستی و پایین دستی است. بالاخره ارائه دهندگان خدمات و همچنین دریافت کنندگان خدمات فرصت قضاوت خواهند داشت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان اظهار کرد: امیدوارم این قضاوت برای همه ما خوب باشد. ان‌شاءالله که شرکای ما نیز رعایت کنند تا دوستان بیش از این اذیت نشوند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7