اقتصاد سلامت سیاست گذاری سلامت

در تجمع ۵ هزارنفری کارگران مطرح شد: طرح تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت / جامعه کارگری مقابل تجمیع بیمه ها خواهد ایستاد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایلنا، «علیرضا محجوب» دبیر کل خانه کارگر و رئیس فراکسیون کارگری مجلس در تجمع کارگری که صبح امروز به مناسبت ۲۹ آبان سالروز تصویب قانون کار،  صورت گرفت اظهار داشت:  ما اینجا جمع شدیم تا از حقوق مصوب در قانون کار و از اموال کارگران حمایت کنیم. حقوق کارگران در فصول قانون کار به روشنی آورده شده است.

محجوب همچنین از تحقیق و تفحص مجلس از وزارت بهداشت خبر داد و گفت: من ، آقای مصری و ده نفر دیگر از نمایندگان در مجلس این طرح را امضا کرده‌ایم که این هفته به مجلس تقدیم خواهیم کرد. در این تحقیق و تفحص محورهای متعددی مورد نظر ما است و ما گفته‌ ایم که باید بررسی شود اعتباری که تاکنون به وزارت بهداشت داده شده کجا هزینه شده است.

دبیر کل خانه کارگر در ادامه خاطر نشان کرد: بنابراین ما خواسته‌ایم  نحوه محاسبه، تامین اعتبار و پرداخت حق‌الزحمه پرستاران وپزشکان بخش دولتی را روشن کنیم همچنین گزارش اثر بخشی و کنترل مالی این سیستم و نحوه ومیزان برخورد با پزشکان متخلف باید روشن شود.

وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت، وزارت بهداشت باید گزارش هزینه کرد ارائه کرده و تکلیف هزینه های این نهاد را روشن کند و بعد به قصد مطالبه اموال خصوصی کارگران موضوع ادغام بخش درمان سازمان تامین اجتماعی را پیش بکشد.

رئیس فراکسیون کارگر مجلس افزود: من از همه کارگرانی که زحمت کشیدند و آمدند تشکر می‌کنم و در عین حال از کسانی که امروز به نوعی برای آنها مزاحمت ایجاد شده است  عذرخواهی می‌کنم اما همه باید بدانند که کارگران برای دفاع از حقوق خودشان جمع شده‌اند؛ ما امروز به اینجا آمدیم تا بگوییم پای حقوقمان و سطر سطر قانون  کار ایستاده‌ایم و خواستار اجرای دقیق این قانون که البته هنوز بسیاری از بخش‌های آن اجرا نشده هستیم.

محجوب با تاکید براینکه ما به هیچ‌وجه موافق ادغام نیستیم اظهار داشت: کسانی که موافق این طرح هستند بدانند که کارگران طرف حساب آنها هستند و جامعه کارگری مقابل آنها خواهد ایستاد.

دبیر کل خانه کارگر ادامه داد: وزارت بهداشت این مسیر را یکبار در قبل از انقلاب  امتحان کرده و نمی‌دانم که چرا دوباره این راه رفته شکست خورده را تکرار می‌کند. مسئولان این وزارتخانه بهتر است ابتدا  ۱۵ بیمارستانی که در مجلس پنجم از کارگران گرفته است، به صاحبان اصلی آن برگرداند

محجوب در خاتمه اظهار داشت: از سازمان تامین اجتماعی می‌خواهم که به گونه‌ای این اموال  را اداره کنند وبه کارگران خدمت دهند که کارگران و بازنشستگان رضایتمند و سربلند باشند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7