نظام سلامت

قاضی پور مدعی پیگیری طرح تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت شد

به گزارش صدای پزشکان نادر قاضی‌پور در گفت‌و‌گو با ایلنا٬ با اعلام خبر گرفتن تایید و امضای هیات رئیسه مجلس نسبت به درخواست تحقیق و تفحص جمعی از نمایندگان از «نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول سلامت» اعلام کرد: متاسفانه وزارت بهداشت در هفت ماهه نخست سال ۹۴ به اندازه کل بودجه سال ۹۳ و سه برابر بودجه سال ۹۲ هزینه کرده است.

وی افزود: وزارت بهداشت باید دقت کند مدیریت و انجام کار‌ها صرفاً با هزینه و صرف بودجه پیش نمی‌رود.

نماینده مردم ارومیه ادامه داد: ما می‌گوییم پول و بودجه تنها راه حل نیست. مدیریت کجا رفته است؟ چرا در طرح تحول سلامت به مسئله رسیدگی به نقاط محروم، اقشار آسیب‌پذیر جامعه و همچنین نیروهای بهداشت و درمان و پرستاران هیچ توجهی نشده است؟

وی افزود: ما قطعا این طرح را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در صورتی که در تحقیق و تفحص از طرح سلامت به این نتیجه برسیم که قانون اشکال دارد، آن را اصلاح می‌کنیم.

این نماینده مجلس در واکنش به اظهار نظر معاون پارلمانی وزارت بهداشت که اقدام مجلس را در راستای تحقیق و تفحص از طرح سلامت «خودکشی سیاسی» خوانده بود٬ اظهار داشت: آقای فراهانی خودش خودکشی کرده است. تحقیق و تفحص وظیفه نمایندگان است و قرار نیست به دلیل نزدیکی به انتخابات٬ مجلس بخوابد تا دولت هر کاری که خواست انجام دهد.

قاضی‌پور همچنین در واکنش به اظهارنظر دیگر فراهانی در خصوص عدم موافقت تمامی اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به امضای مسعود پزشکیان در این طرح تحقیق و تفحص خاطرنشان کرد: مدعیات من مستند است، آقای فراهانی حدس زده است٬ ولی من عمل می‌کنم.

قاضی‌پور نسخه‌ای از درخواست تحقیق و تفحص از نحوه اختصاص و توزیع منابع در طرح تحول سلامت را در اختیار ایلنا قرار داد که در قسمت بالای آن امضای هیات رئیسه مجلس مبنی بر ضرورت تاکید شده است.

این طرح به امضای علیرضا محجوب٬ نادر قاضی‌پور٬ مسعود پزشکیان٬ احمد توکلی٬ الیاس نادران٬ موسی الرضا ثروتی٬ عبدالرضا مصری و برخی دیگر از نمایندگان مجلس رسیده است.

ادعای اخیر او درباره مصرف بودجه ای بیش از کل سال ۹۳ در ۸ ماهه سال جاری در حال حاضر، بوسیله صدای پزشکان قابل تایید نیست. در صورتی که شواهدی در این مورد وجود داشته باشد صدای پزشکان آمادگی انتشار آنها را دارد.
گفتنی است که نادر قاضی پور نماینده شهر ارومیه درمجلس شورای اسلامی بوده و تا کنون موضع گیری های غیرمتعارف زیادی از خود نشان داده است. نام او از زمان پخش زنده جلسات دفاع حسن روحانی از کابینه اش به دلیل ادبیات نامتعارف و مخالفت شدیدش با تعدادی از وزیران، بر سر زبان ها افتاد. اخیرا او در عکس العملی نسبت به پخش قسمتی از مجموعه فتیله ای ها گفته بود که فتیله سرفراز رییس صدا و سیما را پایین خواهد کشید.
طرح+تحول+سلامت

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "قاضی پور مدعی پیگیری طرح تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت شد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
محمد
Guest

قای وزیر خودرا تافته جدابافته ندانید وضع کیفی بیمارستان ها راببینید شلوغی ونارضایتی مردم وکارکنان ودریافت شهریه های فله ای از دانشجویان ووووملاقات مردمی که شما ندارید به قول منشیتان نامه ها را هم که نمیخوانید نمایندگان باید شمارا استیضاح کنند فرافکنی نفرماید فیلم های بیمارستان ها موجود است دوستان را در وزارت جمع کردید نگذارید دهانم باز شود

wpDiscuz
Powered by Themes24x7