دیده بان سلامت

دستورالعمل هایی برای میزان مواجهه با پارازیت ها نوشته شده است

به گزارش صدای پزشکان مدیر مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه پرتوها به طور کلی می توانند خطرناک باشند و باید از مواجهه با هر گونه پرتو اجتناب شود گفت: به همین منظور دستورالعمل هایی برای میزان مواجهه با پارازیت ها نوشته شده است.
خسرو صادق نیت با اعلام این خبر در خصوص اقدامات و برنامه های این اداره برای مقابله با آثار آلودگی هوا، آب و پارازیت ها در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج اظهار کرد: در وزارت بهداشت برنامه های مفصلی برای رسیدگی به سلامت آب در دست داریم.
وی با بیان اینکه با توجه به نوع آلودگی ها بر آن ها نظارت خواهیم داشت، از مردم خواست مواردی که احساس می کنند از چشم ناظران آنها دور مانده است را با تماس به سامانه ۱۴۹۰ تذکر داده و تا حل مشکل پیگیری آن باشند.
مدیر مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از برنامه ایمنی آب برای بهبود کیفیت آب آشامیدنی موجود در اختیار شهروندان خبر داد و گفت: با همکاری ارگان های مختلف در حال ساماندهی برنامه ایمنی آب هستیم تا بر اساس آن، از منبع تا مصرف سلامت آب را تضمین کند.
به گفته وی این طرح سال گذشته در ۳ شهر بزرگ اجرا شده و امسال در ۱۱ شهر در حال اجرا است.
صادق نیت تاکید کرد: با اجرای این برنامه در سراسر کشور بر روی سلامت آب آشامیدنی نظارت شود.
این مقام مسوول رسیدگی به سنجش و کاهش آلودگی هوا را از وظایف سازمان محیط زیست خواند و تصریح کرد: وزارت بهداشت هم به عنوان ارگانی که صدمات عدم توجه به آلودگی هوا را باید دنبال کند، سعی بر انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابل آلودگی هوا دارد.
مدیر مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت بابیان اینکه قانون تعیین میزان بار بیماری را به عهده وزارت بهداشت گذاشته است، گفت: برنامه ریزی و اقدام برای درمان بیماری‌هایی که افراد در جامعه به علت آلودگی هوا به آن دچار می‌شوند و همچنین ارائه خدمات درمانی ناشی از آلودگی هوا به عهده وزارت بهداشت است، همچنین آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم از دیگر خدمات گسترده‌ای است که این دستگاه در قبال آلودگی هوا انجام می‌دهد.
وی در خصوص رسیدگی به وضعیت پارازیت‌ها و زیان‌هایی که برای سلامت دارند تصریح کرد: عوارض این مسأله مشخص نشده است، اما؛ بر اساس قانون باید تا آنجایی که امکان دارد از مواجهه با آن پرهیز شود.
صادق نیت ادامه داد: پرتوها به‌طورکلی می‌توانند خطرناک باشند و هر گونه مواجهه با پرتو باید اجتناب شود. اینکه در توجیه شناخت و مقابله با آن گفته شود عارضه‌ای اثبات نشده را تأیید نمی‌کنیم به همین منظور دستورالعمل‌هایی برای میزان مواجهه با پارازیت‌ها نوشته‌ شده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7