دانش آموختگان

جاده، مرگ دکتر على پویان، جراح مغز و اعصاب کاشمر را رقم زد

ساعت ۱۲ و ۵۳ دقیقه روز سه شنبه ۳ آذر ماه بار دیگر جاده مرگ در محور شادمهر به کاشمر خبرساز شد، اما این‌بار حتی تلخ‌تر از حوادث گذشته.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، این بار جاده مرگ تنها متخصص جراح مغز و اعصاب کاشمر را به کام مرگ فرستاد.

۱۵ سال طول کشید تا تلاش مسئولان بهداشت و درمان کاشمر برای جذب متخصص جراح مغز و اعصاب نتیجه دهد تا هر روز شاهد اعزام مردم منطقه ترشیز برای جراحی به مرکز استان نباشیم؛ چراکه بسیار اتفاق افتاده بود که در این محور یا داخل شهر بر اثر وقوع حوادث دچار مرگ مغزی می‌شدند.

بالاخره هفته گذشته این تلاش‌ها به ثمر نشست و رئیس شبکه بهداشت و درمان کاشمر از محقق شدن آرزوی دیرینه حضور متخصص جراح مغز و اعصاب به کاشمر خبر داد.

علی پویان پزشک ۳۵ ساله متخصص جراح مغز و اعصاب روز گذشته توانست اولین عمل موفقیت‌آمیز خود را در بیمارستان حضرت اباالفضل شهرستان کاشمر انجام دهد و امروز که برای انجام کارهای اداری به سمت مشهد در حرکت بود، متأسفانه با کامیون حمل نوشابه که از سمت شادمهر به کاشمر در حرکت بود، در کیلومتر پنج این محور دچار سانحه شد و در دم جان باخت.

این جراح جوان به عنوان سرمایه‌ای معنوی در این کشور بود که پذیرفت به کاشمر بیاید تا از اعزام بیماران حادثه‌دیده به مرکز استان جلوگیری شود و مردم هزینه‌های کمتری را متحمل شوند، اما امروز خود فدای بی‌مهری مسئولانی شد که در این سال‌ها مسائل بسیاری برایشان مهم بود الا دو بانده شدن محور شادمهر به کاشمر که سال‌هاست به جاده مرگ شهرت یافته و جان افراد بسیاری را گرفته است.

عرض کم این جاده و ترافیک بالای آن همواره حادثه‌ساز بوده است و این‌بار نوبت فرزند رشید و متعهد این مرزوبوم بود که خونش این جاده را رنگین کند.

مرحوم دکتر پویان (چپ)

انحراف به چپ علت مرگ تنها متخصص جراح مغز و اعصاب

جانشین فرمانده پلیس راه کاشمر انحراف به چپ را علت مرگ تنها متخصص جراح مغز و اعصاب این شهرستان اعلام کرد.

حسن شاکری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در ساعت ۱۲٫۵۰ دقیقه ظهر امروز سوم آذرماه خبر وقوع یک فقره تصادف در کیلومتر جاده پنج محور کاشمر به شادمهر به پلیس راه کاشمر اعلام شد، افزود: نیروهای این فرماندهی بلافاصله به صحنه اعزام شدند.

وی گفت: متاسفانه در این حادثه تاسف‌بار مشخص شد تنها متخصص جراح مغز و اعصاب کاشمر جان خود را از دست داده است.

شاکری با اشاره به اینکه جزئیات این حادثه نیازمند بررسی بیشتری است، بیان کرد: در بررسی اولیه راننده خودروی سمند که از کاشمر به سمت مشهد در حرکت بوده به دلیل انحراف به چپ مقصر است.

وی با بیان اینکه هدف از آمدن این متخصص به کاشمر جهت رسیدگی به بیماران تصادفی و جلوگیری از اعزام بیماران به مشهد بوده است که اما امروز در این جاده به دلیل بی‌احتیاطی جان خود را از دست داد، بیان کرد: در این حادثه وی با کامیون حامل نوشابه که از سمت مشهد به کاشمر با پلاک شیراز در حال حرکت بوده به دلیل انحراف به چپ در دم فوت می‌کند.

خودرو مرحوم دکترپویان

خودرو مرحوم دکترپویان

شاکری با اعلام اینکه راننده خودروی سمند در این حادثه جان خود را از دست می‌دهد و کامیون به پارکینگ منتقل شده است، به اهمیت دوبانده شدن این محور که به جاده مرگ شهرت یافته اشاره کرد و گفت: اگرچه از امروز مهندسین مشاور برای مطالعات دوبانده شدن به این محور آمده‌اند، اما نیاز است در این خصوص تسریع شود.

وی افزود: با یک طرفه شدن این محور از ۵۰ درصد تصادفات کاسته خواهد شد.

IMG_2015-11-25 00:38:06

هرچند پس از گذشت ۹ سال، هفته گذشته استاندار خراسان در سفر خود به کاشمر خبر از تصویب ۶ میلیارد تومان برای این جاده داد، اما به گفته بعضی از کارشناسان این اعتبار حتی کفاف آسفالت چهار کیلومتر ابتدایی آن را هم نخواهد داد.

متاسفانه به دلیل عدم تامین اعتبار مورد نیاز جهت دوبانده شدن تا کنون جاده ۵۷ کیلومتری کاشمر به شادمهر جان بسیاری از هموطنانمان را از جمله کودک چهارساله تا تنها جراح متخصص مغز و اعصاب این شهرستان را گرفته است.

مرحوم دکتر علی پویان

مرحوم دکتر علی پویان

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7