دانش آموختگان

کمک بهیار فداکار، در حال کمک به دستیار اورژانس به شدت زخمی شد

به گزارش صدای پزشکان، پنج شنبه ظهر گذشته، ۵ ام آذرماه ۱۳۹۴ در اورژانس ۱ همیشه شلوغ بیمارستان امام خمینی اتفاقی افتاد که البته بی سابقه نبود، اما این بار شدتش بسیار بیشتر از گذشته بود. ساعت یک بعد از ظهر، یکی از بیماران بی خانمان و معتاد به موادمخدر که به دلیل شک به سل ریوی در اتاق ایزوله بستری بوده است، با چاقوی میوه خوری به آقای شعبانی – کمک بهیار اورژانس – حمله کرده و ایشان را به شدت زخمی می کند. ظاهرا این بیمار چندین بار از ماندن در اتاق ایزوله ( جهت  عدم انتقال بیماری سل احتمالی ) سر باز می زده و در مقابل اصرارهای کادر درمان اقدام به پرخاش می کرده است. در آخرین بار از این درگیریها، دستیار حاضر در اورژانس به ایشان می گوید که به اتاق ایزوله برگردد اما بیمار امتناع، و شروع به پرخاش نسب به دستیار می کند. در این لحظه آقای شعبانی جهت آرام کردن بیمار وارد عمل شده و سعی در اتمام ماجرا دارد که بیمار با کارد میوه خوری به ایشان حمله می کند. آقای شعبانی به شدت از ناحیه شکم زخمی شده و بلافاصله به اتاق احیا ( CPR ) و از آنجا به اتاق عمل منتقل می شود. در اتاق عمل نیز متاسفانه بخشی از روده بزرگ ایشان به دلیل آسیب های وارده برداشته می شود ( همی کولکتومی ).

فداکاری این کمک بهیار و کمک ایشان به دستیار حاضر در اورژانس، مطمئنا نقطه مثبت این حادثه است که به یاد ما می آورد که هنوز هم ارزش های انسانی و انسان های معتقد به آنها وجود دارند. خوشبختانه حال آقای شعبانی پس از انتقال به  ICU و بخش رو به بهبودی بوده، و ایشان از بیمارستان مرخص شدند. صدای پزشکان ضمن تشکر از جناب آقای شعبانی آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون برای  ایشان دارد.

SHABANI 2

این حادثه در حالی رخ می دهد که اتفاقات از این دست در اورژانس های کشور زیاد اتفاق می افتد، چه به دست بیماران و چه به دست همراهان ایشان. حفظ امنیت اورژانس و کادر درمان شاغل در آنها مسلما اولین شرط برای خدمت رسانی مناسب کادر درمانی و خدماتی خواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7