دیده بان سلامت

تخلف و رفتار غیر انسانی پزشک اورژانس

تخلف و رفتار غیر انسانی در هر صنفی وجود دارد، همان گونه که درصد کمی از کادر درمان نیز از این قاعده مستثنا نیستند. تازه ترین خبرها حاکی است پزشک و پرستار بیمارستانی در خمینی شهر به علت ممانعت از درمان کودکی چهار ساله و رفتاری غیر انسانی ،تا صدور حکم قطعی از اشتغال در مراکز درمانی ممنوع شدند.

خبر این است؛ کادر درمان بیمارستان اشرفی اصفهانی خمینی شهر از توابع استان اصفهان ،  به دلیل عدم بضاعت مالی بخیه چانه دخترک چهار ساله را دوختند و  شکافتند و او را با  چانه شکافته شده و خونین روانه خانه  کردند .

بر اساس گزارشی که  از شبکه اصفهان پخش شد، پرونده پزشک، پرستار، سوپروایزر و مسئول شیفت اورژانس بیمارستان به مراجع قضایی ارسال  شده  است.

همچنین بر اساس این گزارش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بابت این رخداد تلخ  از مردم عذر خواهی کرده  و مداوای چانه «صدرا زاهدپور» دخترک چهار ساله  را تحت نظارت جراحان پلاستیک آغازنموده است.

این گزارش می افزاید: مادر صدرا  پرستار سالمندان و پدرش راننده  تاکسی است.

برخورد شدید با متخلفان

خبرگزاری صدا وسیما هم  گزارش داد، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر را تایید  کرده و گفته است: دختری چهارساله هفته گذشته به دلیل پارگی ناحیه چانه به اورژانس بیمارستان اشرفی اصفهانی در خمینی شهر مراجعه و کادر حاضر به صورت سرپایی چانه مصدوم را بخیه می کنند.

دکتر  حمید رضا طلوعی افزود: مادر بیمار توانایی پرداخت هزینه ۱۵۰ هزار تومانی درمان را برای ترخیص نداشت که با دستور مسوول کادر پزشکی، پرستار بخیه ها ی دختر چهار ساله را کشیده و بیمار با خونریزی و پار گی چانه از بیمارستان خارج می شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: در این حادثه تاسف بار ، منشور حقوقی بیمار از سوی تیم پزشکی رعایت نشده است.

وی با بیان اینکه پس از این اتفاق تدابیر لازم برای ترمیم مجدد چانه بیمار در نظر گرفته شد، افزود : پزشک و پرستار مربوطه تا صدور حکم قطعی از اشتغال در مراکز درمانی ممنوع شدند.

وی افزود : دیگر اعضای کادر درمانی به هیات بدوی رسیدگی به تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی معرفی شدند .

بر اساس منشور حقوق بیمار که  در سایت وزارت بهداشت  منتشر شده ،  چنین رفتاری خلاف قانون و شان انسانی است و بی تردید  وجود  چنین  تخلف هایی نافی تلاش هایی که کادر درمان اعم از پزشکان و پرستاران برای درمان بیماران می کشند نیست.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7