دیده بان سلامت

روایت های منتشر شده در رسانه ها صحیح و کامل نبوده است

به گزارش صدای پزشکان دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی توضیحاتی درباره حادثه بیمارستان خمینی شهر و نحوه انعکاس آن در رسانه ها در کانال تلگرام خود منتشر کرده است که توجه شما را به این متن کوتاه جلب می کنیم.

درباره حادثه تلخ بیمارستان خمینی شهر اصفهان؛ دو نکته دارم. یکی با مردم، و دیگری با همکارانم.

به مردم مهربانمان می گویم که بعد از تحقیقات مفصل دو تیم بازرسی از وزارت بهداشت، روشن شده روایت هایی که برخی شبکه های اجتماعی و خبری، از رفتاری غیرانسانی در اورژانس بیمارستان ارائه کردند، صحیح و کامل نبوده است.

جزئیات حادثه را همکارانم بیان کرده اند و اکنون روشن است. تکرار نمی کنم. اما نمی توانم شگفتی ام را از ترویج ناشایست بی اعتمادی میان اقشار مختلف جامعه ابراز نکنم؛ آنهم میان بیمار و کادر پزشکی.

به مردم عزیز اطمینان می دهم که مهم تر از حقوق آنان، هیچ مصلحت و ملاحظه ای در کار ما نیست؛ و برخورد شدیدی که با دست اندرکاران و مقصرین این حادثه صورت گرفته، نه به دلیل بزرگی جرم، که حاکی از اهتمام همه خدمتگزاران شما در عرصه بهداشت و درمان است؛ بر اینکه تضییع عامدانه اندکی از حقوق بیماران نیز در نظام سلامت، قابل اغماض نیست.

اما سخنی نیز با همکاران پزشک و پرستاران شریف و خدوم. حق می دهم دلشکسته و آزرده باشید از اینکه قصور یا اشتباه فردی، سبب شده خدمات فداکارانه شما در دور افتاده ترین نقاط و در سخت ترین شرایط، زیر سوال برود.

مگر نه اینکه؛ در همین چند هفته گذشته، سه نفر از پزشکان نخبه و جوان، جانشان را در راه خدمت به مردم از دست دادند؛ آقای دکتر عزت الله صادقی جراح و فوق تخصص عروق در کرمانشاه، خانم دکتر شهپوری در مسیر خدمت رسانی به زایران کربلا و دکتر پویان، متخصص جوان جراحی مغز و اعصاب، آنهم در اولین روز خدمت خود در کاشمر.

ایمان دارم، مردم ما قدرشناس خادمان خود هستند. همچنان که یقین دارم، جامعه خدوم پزشکان و پرستاران کشور هم در مسیر پرفراز و نشیب خدمت به مردم، همچنان استوار خواهند ماند.

برای صدرای عزیز و پر جنب و جوش هم آرزوی سلامتی می کنم. امید که خود روزی در لباس مقدس پزشکی به مردم

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "روایت های منتشر شده در رسانه ها صحیح و کامل نبوده است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
محمدرضا
Guest
جناب وزیر متأسف نباشیدووبلکه از این همه هجمه وتوهین مودم کوچه وبازار به پزشکان شرمسار واندوهگین باشید ،،به راستی مردم ما را چه شده است ،،در صداوسیما از روزیکه تحول سلامت را اجرأ کردید همواره به همه پزشکان تهمت زیرمیزی بگیر زدند وشما سکوت کردید،،سپس پزشک اردبیلی را سلاخی کردن وشما حتی حاضر نشدید تسلیت خشک وخالی به خانواده متوفی بدهید وحتی سفرتان به اردبیل راجهت بررسی موضوع کنسل نمودید،،صداوسیما تاخت وشما سکوت وسکوت کردید،،هزارن انگ زدن به هجو ودلقک بازی پزشکان را موردتمسخر قرار دادند واکنش در خور نشان ندادید ،پزشک زن را با کتک به دادسرا بردن هیچ… بیشتر
سینا
Guest
بزرگترین جنایتی که به اون کشور شد، این بود که به افراد خود شیفته ای مثل شما دوست عزیز ابهت تو خالی بدهند! اینقدر گفتند لباس مقدس پزشکی که خود باور کردید. حالا این جناب وزیر هم خوب همکار خود شماست. ایشون هم وزشک هستند! به چه حقی نقد میکنیدشون! آیا شما نقاد هستید یا دلقک!؟ اگر دو فردای دیگر هم همین جناب رئیس جمهور بشن، به قول شما با ابهت خودشون کی حق داره ازشون انتقاد کنه!؟ اینه که مجبورن رو به پوپولیسم بیارن که خوب خود پزشکان هم بی نصیب نخواهند ماند. به جای یافتن یا بهتره بگم… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7