دیده بان سلامت

دکتر حریرچی در مورد حادثه سوسنگرد گفت:لزوم فرهنگ سازی و آموزش مردم و پرسنل درمان

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا؛ دکتر حریرچی در مورد اتفاقی که چهارشنبه که در بخش اورژانس بیمارستانی در سوسنگرد رخ داده است گفت:متاسفانه برخی رسانه ها حواشی این انتقال را نادرست منتقل کرده و دو حادثه جداگانه را به هم ربط داده و رسانه ای کرده اند .

سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به این که کمتر از ۱۸ ساعت پس از وقوع حادثه برای بررسی علل آن  در محل حضور پیدا کردم ، در ادامه افزود: ماجرایی که برای خانم باردار در بیمارستان رخ داد درگیری خانوادگی بوده(و نه با کادر درمانی) که متاسفانه در محیط اورژانس صورت گرفته است.

قائم  مقام وزیر بهداشت گفت : ماجرای دوم مربوط به مراجعه ۳ نفر که به دلیل مصرف مواد غیر مجاز، در شرایط عادی نبودند که به پزشک و پرستار توهین کرده متاسفانه هنگام ضبط دوربین فیلم برداری آنها (جهت حفظ حقوق بیماران و کادر درمانی ) منجر به درگیری فیزیکی و حمله به پزشک شده است .

وی با تاکید بر این که باید توجه ویژه ای به مردم شریف خوزستان که ملت ایران مدیون آنها هستند داشته باشیم گفت : متاسفانه به دلیل تاخیر برخی عوامل  ما و نیروی انتظامی جهت حضور در محل حادثه این درگیری به طول انجامیده است که نفر اصلی دستگیر شده و دو نفر دیگر نیز شناسایی شده اند که مسولین محترم سوسنگرد در خصوص تسریع در انجام کار قول مساعد داده اند.

 دکتر حریرچی خاطر نشان کرد: چون بیشترین مراجعین در مراکز درمانی به دلیل تصادف ، سکته، سرطان و غیره مراجعه میکنند در شرایط تنش زایی قرار دارند و بهترین راهی که دنیا هم آن را تجربه کرده است ، کاهش خشونت از طریق فرهنگ سازی و آموزش به مردم است .

وی تاکید کرد: افزایش مهارت پرسنل، کادر درمانی و پرستاران که در چنین محیط های استرس زایی خدمت می کنند بسیار ضروری است که بتوانند در چنین مواقعی مدیریت مناسبی داشته باشند .

دکتر حریرچی با اشاره به اینکه دادستان، بازپرس و نیروی انتظامی همکاری خوبی در این خصوص داشته اند ، ادامه داد: فرمانده ی نیروی انتظامی قول مساعد دادند که در کمترین فاصله زمانی دو نفر دیگر را دستگیر و تحویل محاکم قضایی دهند .

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7