دیده بان سلامت

افشای حکم متهمان خمینی شهر، نهایت بی اخلاقی است

رئیس سازمان نظام پزشکی استان اصفهان گفت: شب گذشته با خبر شدیم که متن حکم متهمان بیمارستان خمینی شهر در فضاهای مجازی منتشر شده است و به همین دلیل، این سازمان برای یافتن عاملان این کار غیراخلاقی، پیگیری جدی انجام خواهد داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل ازسلامت آنلاین دکتر عباسعلی جوادی افزود: متاسفانه متن حکمی که در فضاهای مجازی دست به دست شده، واقعی است و جعلی نیست. ما با متهمان حادثه خمینی شهر هم صحبت کردیم، اما آنها هم از نحوه انتشار این حکم، کاملا اظهار بی اطلاعی کردند و از این موضوع هم خیلی ناراحت هستند.

وی با بیان اینکه طبق قانون، نباید حکم متهمان تحت هیچ شرایطی در بین عموم مردم منتشر شود، یادآور شد: حتی اگر فردی به اعدام هم محکوم شده باشد، هیچ کسی حق ندارد که متن حکم اعدام را به صورت عمومی در جامعه پخش کند.

این عضو شورای عالی نظام پزشکی تاکید کرد: بزودی جلسه ای با دادستان اصفهان خواهیم داشت تا مشخص شود چطور یک حکم قضایی به دست عموم مردم رسیده است، اما به هر حال این کار چه از طریق فردی در مجموعه دادستانی و چه در بیرون از دادستانی اتفاق افتاده باشد، قابل پیگیری قانونی است و ما خواستار برخورد قانونی و قاطع با افشاکنندگان این حکم خواهیم بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7