نظام سلامت

نظام پرستاری عفو پرستار واقعه خمینی شهر را خواستار شد

رئیس‌ سازمان نظام پرستاری کشور در خصوص حکم پرستار متهم به کشیدن بخیه کودک اصفهانی حسب دستور پزشک، نامه‌ای به آیت‌الله آملی لاریجانی نوشت و از رئیس دستگاه قضا درخواست کرد پرستار مورد اشاره مشمول عفو قرار گیرد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، متن کامل نامه علی‌محمد آدابی، رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری کشور به شرح زیر است:

« باسمه‌تعالی »

حضرت آیت‌الله لاریجانی

ریست محترم قوه قضائیه

با اسلام و اهداء تحیات

احتراماً به استحضار می‌رساند پرستاری از زمره مشاغل حساسی است که با عنوان تکمیل‌کننده حلقه درمان و عضو لایتجزای نظام سلامت جامعه است. برای انجام این مسئولیت خطیر، پرستاران بدون در نظر گرفتن ایام تعطیل، مناسبت‌ها، سختی کار و رویارویی با انواع بیماری‌ها نظیر( ایدز، هپاتیت، آنفلوانزای خوکی و…) به‌طور شبانه‌روزی به ارائه خدمات به بیماران می‌پردازند و علیرغم خدمات طاقت‌فرسا نه‌تنها حق‌الزحمه مناسب با این کار سخت و زیان‌آور را دریافت نمی‌کنند بلکه گاه مورد اهانت و بی‌مهری از سوی بیماران و همراهان آنان واقع می‌شوند.

اخیرا گزارش کشیده شدن بخیه کودکی به دستور پزشک در بیمارستان خمینی‌شهر اصفهان به علت عدم توان پرداخت هزینه بودیم و علیرغم انکار موضوع توسط پرستار، منجر به صدور حکم سنگین حبس و دیه برای پرستار مزبور گردیده است.

معلوم نیست این‌همه ادعای مسئولین وزارت بهداشت در خصوص کاهش پرداخت هزینه‌های درمان مردم در پی اجرای طرح تحول نظام سلامت را چگونه می‌توان توجیه کرد؟

در واقع گناه این قضیه بیشتر متوجه کسانی است که پرداخت از جیب مردم را افزایش داده‌اند و جالب اینکه در صورت عدم پرداخت هزینه توسط مردم، هزینه مزبور از حقوق پرستار کشیک کسر می‌شود.

لذا این‌جانب به نمایندگی از خیل پرستاران کشور و با رأفتی که از حضرت‌عالی در اذهان جامعه پرستاری متعهد است از حضور جنابعالی خواهشمندم ضمن عنایت با تلاش‌های صادقانه و بی‌وقفه پرستاران و با نظر به اینکه آسیبی متوجه قضیه مزبور نبوده است، در صورت عنایت دستور فرمایید همکار پرستارمان مشمول عفو و گذشت اسلامی قرار گیرد و در آستانه سالروز ولادت اسوه صبر و ایثار حضرت زینب (س) و روز پرستار، روحیه گذشت و شفقت را به پرستاران میهن که امانت‌داران مهربانی و عطوفت هستند، تفقد فرمایید.

پیشاپیش ازنظر عنایت حضرتعالی سپاسگزارم و صحت وجود و توفیق روزافزون جنابعالی را از درگاه ایزد منان خواستارم.

علی‌محمد آدابی

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری کشور

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7