سیاست گذاری سلامت

نتایج کارشناسی تعرفه های پزشکی ۹۵ تا پایان امسال مشخص می شود

عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی گفت: نتایج نهایی کارشناسی شده تعرفه های پزشکی ۹۵ قبل از پایان امسال مشخص و پس از تصویب در صحن شورایعالی به عنوان موضع رسمی شورایعالی نظام پزشکی در خصوص تعرفه ها اعلام می شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا از سازمان نظام پزشکی، نوید ناصری در خصوص اقدامات انجام شده برای تعرفه های سال ۹۵ افزود: موضوع تعرفه گذاری خدمات پزشکی سال ٩۵ در برنامه کاری کمیسیون تعرفه های شورایعالی قرار داشته و جلساتی هم در این زمینه برگزار شده است اما هنوز در داخل به نتیجه نهایی نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه درجلسه شورایعالی آبان ماه امسال، گزارشی مبسوط از نتایج حاصل از جلسات کمیسیون تعرفه ارائه شد، اظهار داشت: علاوه بر تعیین ارزش واقعی خدمات تشخیصی و درمانی پزشکی و پیراپزشکی مشمول قانون نظام پزشکی بر استفاده از پتانسیل تمامی مراجع ذیربط و صاحب نظر از جمله انجمن های علمی، تخصصی و پزشکی و سازمان های نظام پزشکی سراسر کشور و بررسی نظرات سازمان های بیمه گر نیز تاکید شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد نتایج نهایی کارشناسی شده تعرفه قبل از پایان سال جاری مشخص شود و پس از تصویب در صحن شورایعالی، به عنوان موضع رسمی شورایعالی نظام پزشکی در خصوص تعرفه ها قلمداد شود.

ناصری ادامه داد: همچنین مقرر شده است ایرادات و اشکالات کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت نیز مشخص و اصلاح شود.

عضو شورایعالی سازمان نظام پزشکی در خصوص تعرفه های متفاوت دندانپزشکی نیز گفت: در مورد تعرفه خدمات دندانپزشکی در جلساتی که در سازمان نظام پزشکی و وزارت تعاون و رفاه با حضور نمایندگان نظام پزشکی و انجمن دندانپزشکی برگزار شد، مقرر شده تا ارزش نسبی تمام خدمات تشخیصی – درمانی دندانپزشکی برای نخستین بار در ایران بر اساس کتاب مرجع جهانی تعرفه های دندانپزشکی احصاء شود.

وی تصریح کرد: همچنین قرار است بر اساس شرایط اقتصادی و بومی کشورمان، یکسری تغییرات و تخفیفات در قیمت خدمات لحاظ شود و سازمان های بیمه گر نیز از این مصوبه تبعیت کنند.

وی ادامه داد: این موضوع هم اکنون در دست کارشناسی است و امیدواریم نتایج آن در ماه آینده در اختیار شورایعالی قرار گیرد تا به عنوان موضع رسمی شورایعالی و سازمان نظام پزشکی اعلام شود.

ناصری خاطرنشان کرد: بدون شک تعیین تعرفه خدمات دندانپزشکی با توجه به تنوع و وابسته بودن آن به مواد و تجهیزات متنوع موجود در بازار ایران، می تواند از تنوع تعرفه های خدمات دندانپزشکی و تکثر آنها در مطب ها و کلینیک های مختلف تا حدود زیادی جلوگیری کند و بیماران و مراجعان نیز از حس امنیت اقتصادی و اعتماد بیشتری به هنگام مراجعه به دندانپزشکی برخوردار باشند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7