نظام سلامت

وزیر بهداشت: بین طبابت و سیاست، طبابت را انتخاب می‌کنم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، عنوان کرد: طبابت را بیشتر از وزارت دوست دارم زیرا وزارت یک پست سیاسی است و هر وزیری که باشید مقداری بار سیاسی دارد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از آنا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی نبتیه در جنوب لبنان در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه به طبابت بیشتر علاقه مندید یا وزارت، گفت: طبابت را بیشتر دوست دارم؛ زیرا کشور و مردم برای تربیت ما، هزینه های زیادی کرده بنابراین طبابت بهتر است اما وزارت، یک پست سیاسی است و هر وزیری که باشید مقداری بار سیاسی دارد.

وزیر بهداشت پس از بازدید از این بیمارستان، افزود: این بیمارستان حدود ۲۰۰ پزشک دارد که ۲۴ نفر از آنان در ایران فارغ التحصیل شده‌اند که جزو بهترین‌های رشته خود هستند و ای کاش اساتید آنها بودند و می‌دیدند که مردم و جامعه پزشکی لبنان، احترام خاصی برای آنها قائل هستند.

وی تصریح کرد: دانشجویان خارجی و لبنانی‌هایی که در ایران تحصیل می‌کنند به نوعی نماینده سطح علمی و مهارت پزشکی ایران در کشور خودشان هستند و ما هر چه برای ارتقای دانش و توانمندی آنها تلاش کنیم، قطعا به نفع ما است و نشان دهنده توانایی و پیشرفت‌های آموزش پزشکی کشور ماست.

وزیر بهداشت ظرفیت نیروی انسانی موجود در کشورهای منطقه و همسایگان ایران نظیر عراق، افغانستان، لبنان، پاکستان، آذربایجان و سوریه را بسیار ارزشمند دانست و گفت: لازم است تا بخش خصوصی ایران در این کشورها حضور یابد و ما نیز به آنها مجوزهای لازم را می‌دهیم.

دکتر هاشمی ادامه داد: همچنین حاضر هستیم دانشگاه‌های بزرگ کشور را با آنان همراه کنیم چرا که ایرانیانی که علاقه مند به تحصیل در خارج از کشور هستند می‌توانند با هزینه‌ای کمتر در این کشورها که با ما قرابت فرهنگی و تاریخی دارند، به تحصیل بپردازند.

وی تأکید کرد: اگر بتوان شبکه‌ای علمی در کشورهای منطقه اعم از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی ایجاد کرد، دستاوردهای مهمی در عرصه بین المللی به ارمغان خواهد آورد چرا که کشورهای منطقه به دلیل وجود تعداد بیماران بالا و نیروی انسانی متخصص، به منظور ایجاد رقابت‌های بین المللی، بستری مناسب هستند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: امیدوارم با کمک کشورهای منطقه مانند لبنان، سوریه و عراق بتوانیم بخش خصوصی ایران را برای راه اندازی دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های زنجیره‌ای، تشویق کنیم و این فرصت بسیار خوب به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است و امیدواریم شرکت‌های داوریی و تجهیزات پزشکی و همچنین فعالان حوزه آموزش، نهایت استفاده را از این فرصت داشته باشند.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7