دانش آموختگان

پاسخ وزیر بهداشت به اعتراض رادیولوژیست ها: شایسته نیست زنان ایرانی را مردان سونوگرافی کنند

وزیر بهداشت با گلایه از برخی تجمعات غیرقانونی در مقابل وزارت بهداشت به‌خصوص در زمینه اعتراض رادیولوژیست‌ها،گفت: شایسته نیست خواهر و مادر افرادتوسط یک مردسونوگرافی شود درحالیکه دربازدیدی که ازبیمارستان نیویورک داشتم سونوگرافی را پرستارها انجام می‌دهد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری تسنیم، سید حسن هاشمی در حاشیه بیست‌ویکمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره واکنش‌های تند نسبت به تجمع رادیولوژیست‌ها در مقابل وزارت بهداشت که عنوان می‌شود باعث دستگیری و ضرب و شتم آنها شده است، اظهار داشت: پاسخ من همان چیزی است که سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرده است. ولی درباره دستگیری و بازداشت این افراد باید از پلیس امنیت سوال کرد ولی متعاقبا با هر نوع تجمع غیرقانونی در کشور برخورد می‌شود. (سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرده است که حدود ۶۰ مجوز انجام سونوگرافی با تعرفه گذاری مشخص برای متخصصان مراقبت‌های جنین صادر شده است).

وی در توضیح بیشتر و پاسخ به اعتراض رادیولوژیست‌ها بیان داشت: شاید شما رسانه‌ها ندانید پشت پرده این اعتراضات چیست به هر حال بنده این سوال را از شما می‌پرسم آیا شما اجازه می‌دهید خواهر و یا مادرتان را یک مرد سونوگرافی کند بنابراین این کار اصلاً شایسته نیست از آن طرف هم این خدمت را گروه‌های دیگر نیز می‌توانند انجام دهند مثلا در بازدیدی که از نیویورک داشتم پرستاران این کار را انجام می‌دادند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

26 نظر برای مطلب "پاسخ وزیر بهداشت به اعتراض رادیولوژیست ها: شایسته نیست زنان ایرانی را مردان سونوگرافی کنند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
مینا
Guest

یا خدا وزیر بهداشت قاطی کرده 😀 همین مونده بود پرستارام سونو کنن! بی زحمت پس پرستارای ایرانی رو هم مثل پرستارای آمریکایی آموزش بدین بعد ازین ادعاها کنید!! انگار برگشتیم به ماقبل تاریخ که این میترسه خواهرش و یه مرد سونو کنه! آخه کدوم رادیولوژیستی اصلا موقع سونو به مریض نگاه میکنه!! این مدل حرف زدن وزیر بهداشت یه مملکت واقعا تاسف داره! دزد و کلاه بردار که شدیم در دوران وزارت ایشون، همین مونده بود چشم ناپاک هم بشیم

محمد
Guest

به نظرم وقت آن رسیده که مشاوران ایشان، با ایشان گفتگو کنند. وگرنه خدا می داند صحبت بعدی شان چه خواهد بود…

.
Guest
خدایا خدایا توی چه عصری زندگی میکنیم توی نیویورک نکته جالب دیگه ای ندیدین؟امکاناتشون ؟شیوه تدریسشون ؟امنیت شغلی شون؟اونجام برای طرح های اجباری و نا عادلانه به بدترین مناطق فرستاده میشن درحالی که هیچ ضمانتی از طرف وزارت بهداشتشون برای تامین امنیت شون نیست؟ مورد حمله و فحاشی و.. قرار میگیرن دم نمیزنن و اگه اعتراض کنن درنهایت به شیوه همینی که هست میخواید بخواید نمی خواید بخواید با هاشون برخورد میشه و توصیه میشه فقط بیمار و همراهیاشون و درک کنن؟اونجا هم مالیات سنگین میگیرن درحالی که جایی خدمت میکنن که بهترین مرکز خریدش یه دکه ست؟و اگه اتش… بیشتر
بامداد
Guest

خدایا باور نکردنی ست این حرف
تنها درخت باغ رابطه پزشک و بیمار که آقای وزیر آتش نزده بودند، همین بحث جنسیت بود
آقای وزیر، مطمئن باشید در نتیجه همین حرف شما چند صباحی دیگر پزشک رادیولوژیستی در گوشه و کنار کشور چاقو خواهد خورد و آنوقت باز شما می مانید و عکس و مطلبی سوزناک در اینستاگرامتان
آقای وزیر فردا هم می خوایید بگویید منظورم این نبود و آن بود؟ می خواهید بگویید رسانه ها بد منتقل کردند؟ چند بار؟ به چه قیمت؟
خدیا خودت عاقبت ما را خیر کن

Ehsan
Guest

متاسفانه قافیه که به تنگنا بر می خوره وزیر ما هم این گونه گل واژه هایی بیان می کنند. زشت تر و سخیف تر از این جمله شایسته نیست زنان… در این جایگاه قابل بیان نبود. متاسفم برای ایشان.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7