صنفی

سرانجام آیین نامه شورای صنفی دانشجویان ابلاغ شد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وزارت بهداشت، محمدرضا فراهانی هدف از ابلاغ آیین‌نامه «شورای صنفی دانشجویان‌» دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را ایجاد بستر مناسب برای تقویت زمینه‌های همفکری و مشارکت دانشجویان در امور صنفی و حفظ و پیگیری حقوق و حریم دانشجویی بیان کرد و گفت: شوراهای صنفی دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور براساس مفاد این آیین‌نامه، به منظور افزایش زمینه های همفکری و مشارکت دانشجویان تشکیل می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: با توجه به تأکیدات وزیر بهداشت مبنی بر ایجاد زمینه ­های افزایش مشارکت دانشجویان در امور فرهنگی، اجتماعی و صنفی، ” آیین‌نامه شورای صنفی دانشجویان” که با بهره­ گیری از نظرها و پیشنهادهای کارشناسان و مدیران دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تدوین شده و به امضای وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رسیده است و جهت اجرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: علیرغم این‌که بر اساس بند ۳ ماده ۵ آیین نامه، انتخابات شورای صنفی دانشجویان بایستی در سال اول طی یک ماه پس از ابلاغ این آیین‌نامه انجام شود، به جهت در پیش رو بودن مراسم بزرگداشت روز استاد و هفته خوابگاه‌­ها در اردیبهشت‌ سال‌جاری و همچنین برگزاری نشست سراسری دبیران شوراهای صنفی دانشجویان در هفته خوابگاه‌ها‏، انتخابات دبیران شوراهای صنفی دانشجویان در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور حداکثر تا تاریخ هفتم اردیبهشت‌ برگزار می‌شود تا دبیران منتخب بتوانند در برنامه‌های یاد شده حضور یابند.
گفتنی است که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید انتظار می رفت که هر چه زودتر وضعیت شوراهای صنفی که در سالهای گذشته در بسیاری از دانشگاهها به تعطیلی کشانده شده بودند، روشن شود. اما بر خلاف انتظارات این مساله با کم توجهی مسوولین وزارت خانه تاکنون به طول انجامید. با این همه می بایست این ابلاغ را هرچند هم دیرهنگام به فال نیک گرفت و البته منتظر ماند و دید با توجه به بی میلی بعضی از مسوولین دانشگاهه نسبت به تشکیل این شوراها، این ابلاغیه تا چه اندازه جنبه اجرایی به خود می گیرد. صدای پزشکان به طور مستمر اجرای این ابلاغیه و تشکیل شوراهای صنفی را زیر ذره بین قرار خواهد داد و تلاش می کند تا با تهیه گزارش های پی در پی وضعیت تشکیل این شوراها و میزان اجرایی شدن ابلاغیه را بررسی نماید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7