متخصصین

وضعیت تعرفه ها در دوره اخیر بهبود مناسبی داشته است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، غلامعلی عکاشه در کنفرانس ماهانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران با بیان اینکه ۹۰ درصد پروتز‌های ارتوپدی وارداتی هستند، گفت: تمام پروتز‌های موجود در کشور دارای استاندارد‌های لازم هستند اما به دلیل وارداتی بودن و عدم توانایی تولید آنها در داخل کشور قیمت تهیه آن برای مراکز درمان و بیماران با هزینه‌های بالایی رو برو است.

وی افزود: مراکز درمانی و پزشکان باید در تهیه پروتز‌های وارداتی دقت لازم را به‌عمل آورند و محصولاتی که در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد و نتایج حاصل از استفاده آنها برای بیماران مناسب و موثر بوده را تهیه کنند.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران در بخش دیگری از سخنانش درباره تعرفه‌های پزشکی در حوزه ارتوپدی، گفت: اولین تعرفه تعیین شده در این حوزه مربوط به ۳۰ سال گذشته است اما خوشبختانه با تغییر رویکرد وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر وضعیت تعرفه‌ها نسبت به سال‌های گذشته از بهبودی مناسبی برخوردار بوده است.

عکاشه با تأکید بر یکسان‌سازی تعرفه های پزشکی در رشته‌های مختلف، گفت: باید کتابی جامع برای تعرفه‌های پزشکی نوشته شود و تعرفه برای تمام گروه‌های پزشکی یکسان باشد زیرا اینگونه می‌توان از میزان بروز تخلفات پزشکان و دریافت مبالغ اضافی از بیماران کاست.

وی افزود: در حال حاضر تعرفه در برخی رشته‌های پزشکی بسیار بالاست اما در برخی رشته‌های دیگر این تعرفه از رشد مناسبی برخوردار نبوده است که این تفاوت‌ها موجب انحراف برخی پزشکان در دریافت هزینه‌های اضافی از بیماران می‌شود بنابراین ضروری است کتاب جامعی نوشته شود و همه پزشکان موظف به پیروی از آن باشند.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7