دیده بان سلامت

فروش غیر قانونی داروی سقط جنین

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: داروی سقط جنین دارویی است که در داروخانه‌های عادی به هیچ وجه توزیع نمی‌شود و اگر توزیع شود تخلف است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو درباره وضعیت توزیع داروی سقط جنین گفت: داروهای سقط جنین دارویی است که در داروخانه‌های عادی به هیچ وجه توزیع نمی‌شود و اگر توزیع شود تخلف است.

وی افزود: این داروها فقط در بیمارستان‌ها و داروخانه‌های منتخب توزیع می‌شود.

دیناروند اظهار داشت: داروخانه‌های منتخب داروخانه‌هایی هستند که نظارت بر آن‌ها جدی و حساس است و این داروخانه‌ها به صورت جدی و حساس عمل می‌کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اگر این دارو به راحتی در دسترس قرار داشت در بازار قاچاق قرار نمی‌گرفت و به‌خاطر اینکه این توزیع و مصرف آن شرایط خاصی دارد و داروخانه‌های منتخب توزیع می‌شود به همین دلیل در بازار ناصر خسرو به صورت قاچاق وجود دارد.

دیناروند اظهار داشت: علت وجود کالای قاچاق و شبکه سیاه ناصر خسرو این است که دسترسی راحتی برای کسانی که سقط جنین غیر قانونی انجام می‌دهند وجود دارد.

وی در پایان گفت: برخورد با بازار قاچاق ناصر خسرو باید به صورت جدی انجام شود و داروهای قاچاق متاسفانه درناصر خسرو وجود دارد و کسانی که از این بازار دارو تهیه و مصرف می‌کنند مسئولیت مصرف آن بر عهده خودشان است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7