یادداشت

یادداشت اینستاگرامی وزیر بهداشت: قلب ها بزرگترین و بهترین سرزمین برای حکومتند

به گزارش صدای پزشکان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور یادداشتی را با عنوان “قلبها بزرگترین و بهترین سرزمین برای حکومتند” در جریان سفرش با رییس جمهور به ایتالیا را در صفحه اینستاگرام  خود منتشر کرد. دکتر هاشمی در این یادداشت می نویسد:

« روز سه شنبه، در معیت رئیس جمهوری به دیدار پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان رفتیم. قبل ها برای بازدید از آثار باستانی و شرکت در کنفرانس های علمی بارها به ایتالیا و رم سفر کرده بودم، و هر بار با همه سختی هایش به تماشای تمدن عبرت آموز واتیکان نشسته بودم؛ اما دیدار با پاپ در کشور سه کیلومتری واتیکان برایم بسیار جذاب و یادآور نکاتی عبرت آموز بود.

از آن هیمنه اقتدار و امپراطوری دیروز؛ اکنون چیزی جز تشریفات و پروتکل های بی روح و رمق مشاهده نمی شود.

از اتاق پاپ به میدان مرکزی این مجموعه عظیم می نگرم. می اندیشم که برای ساخت این بنا از قرن دوازدهم تا قرن شانزدهم و هفدهم یعنی نزدیک به ۵۰۰ سال چه انسان های زیادی را به بیگاری کشیدند و کشتند؛ و چه ظلم و فسادی که در قرون وسطا راه افتاد.

علیرغم همه اینها، نکته قابل توجه آن است که بیشتر مردم اروپا هنوز هم دلبسته حضرت عیسی مسیح (ع) هستند و دیندارند؛ نه با زور، بلکه با عشق و احترام.

زور و سر نیزه جباران تاریخ، ارباب کلیسا را به این نتیجه رساند که حکومت بر قلب ها از حکومت بر تخت ها بهتر است؛ که تخت و تاج در طول تاریخ چیزی جز دیکتاتوری و خیانت به حقوق و مال و سرنوشت انسان ها رقم نزده است.

آری؛ قلب ها بزرگترین و بهترین سرزمین برای حکومتند. »

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

Subscribe
مرا مطلع کن از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
Powered by Themes24x7