دانش آموختگان

وزیر سایه انگلیس: تحمیل بسته جدید به پزشکان نشانه قصور دولت است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، «هیدی الکساندر» وزیر بهداشت و درمان دولت سایه انگلستان در انتقاد به تحمیل بسته جدید وزیر بهداشت این کشور به پزشکان غیرمتخصص، این اقدام را نشانه قصور و کوتاهی دولت دانست.

به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، «جرمی هانت» وزیر بهداشت و درمان انگلستان امروز و بعد از اعتصاب ۲۴ ساعته روز گذشته پزشکان غیر متخصص انگلیس گفت از آنجایی که تا زمان تعیین شده چهارشنبه شب (دیشب) مذاکره کنندگان از جمعیت پزشکان معترض برای  سازش با طرح وزارت بهداشت حاضر نشدند، بسته پیشنهادی جدید از ماه آگوست اجرا می‌شود.

پزشکان غیرمتخصص و کادرهای درمانی انگلستان طی دو اعتصاب ۲۴ ساعته در سال جاری میلادی از دولت خواستند روز شنبه را از روزهای موظف کاری آنان لغو و شرایط دستمزدهایشان را سامان ببخشد.

اعتصاب دوم پزشکان و کادر‌های درمانی انگلیس روز گذشته به مدت ۲۴ ساعت انجام شد که به موجب آن هزاران عمل جراحی و ویزیت از بیماران لغو شد.

اعتراض پزشکان غیرمتخصص به دولت به دلیل تعداد روزهای کاری هفته و میزان دستمزدها است. این پزشکان می‌خواهند روز شنبه که جزء تعطیلات آخر هفته در انگلیس محسوب می‌شود، از روزهای موظفی کاری آنان حذف شود که وزارت بهداشت با آن موافقت نکرد.

توضیح صدای پزشکان : در سیستم های پارلمانی مانند انگلیس، اعضای حزب مخالف، زیر نظر رهبر حزب مخالف، جمعی به نام کابینه در سایه تشکیل می دهند که نقش انتقاد و ارائه راه حل های جایگزین برای اقدامات وزرای فعلی که منتخب حزب دارای اکثریت مجلس هستند را به عهده دارند. در صورت رسیدن حزب مخالف به قدرت، می توانند این افراد به عنوان وزرای دولت ادامه کار دهند

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7