دانش آموختگان

تقدیر تلگرامی وزیر بهداشت از فعالیت داوطلبانه پزشکان و تیم درمانی در سیستان و بلوچستان

وزیر بهداشت با انتشار یادداشتی با عنوان “عزم های جزم و روح های بلند” در کانال تلگرام خود از پزشکان و تیم درمانی که داوطلبانه به یکی از محروم ترین نقاط استان سیستان و بلوچستان رفته و کودکانی دارای مشکلات خاص نظیر شکاف کام و … را درمان کرده اند؛ تقدیر کرد.

به گزارش صداى پزشکان، متن این یادداشت به شرح زیر است:

«در میان انبوه خبرها، تصاویری از همت والای همکارانی متعهد، توجهم را جلب کرد. گروهی از پزشکان و تیم درمانی، فارغ از هیاهوهایی که اغلب رنگ و بوی سیاسی کاری و سیاست بازی دارند، داوطلبانه به یکی از محروم ترین نقاط استان سیستان و بلوچستان رفته و کودکانی دارای مشکلات خاص نظیر شکاف کام و … را درمان کرده اند.

تصاویر، نشان دهنده عزم‌هایی جزم، روح‌هایی بلند و نمادهایی بی بدیل از تعهد و خیرخواهی است. انسان‌هایی از جنس فداکاری که دانش و تجربه خویش را خالصانه تقدیم کودکانی کرده بودند که دوری از مرکز و شهرهای بزرگ، آنها را از بسیاری امکانات، محروم کرده است.

این منطقه و آن تصاویر هنوز در ذهنم زنده اند؛ اگر چه زندگی سخت مردم زاغه نشین کمتر قابل وصف است. پس از سفرم به آن دیار، تلاش‌های فراوانی صورت گرفت تا آن‌چه در توان داریم برای زدودن محرومیت از چهره سلامت آن منطقه به‌کار گیریم. بر کسی پوشیده نیست که این مهم بدون مشارکت خیران و کادر درمانی متخصص و دلسوز میسر نیست؛ همان‌ها که فارغ از بخشنامه و دستور، عزم شان را جزم می کنند و هر آن چه در توان دارند، برای التیام دردی از جان دردمندان به کار می‌گیرند.

بر خود فرض می دانم همت والای جناب آقای دکتر کلانتر هرمزی عزیز و همه پزشکان دلسوز و نیکوکار که ایشان را در این کارخیر درمان کودکان همراهی کردند، ارج نهم.

بارها گفته‌ام و باز هم تاکید می کنم، جامعه پزشکی، پرشمار از زنان و مردانی است که جز به سلامت هموطنان نمی اندیشند و علیرغم همه مشکلات، همچنان بر عهد خود با خدا و مردم استوارند.

برای همه همکاران دلسوز و نیکوکاری که دست در دست هم، لبخند سلامت و شادی را بر لبان مردم این سرزمین کهن می نشانند، سلامتی و توفیق روز افزون آرزو می کنم.»

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7