دانشجویان صنفی

وزیر بهداشت: باید بدون تعصب به اعتراضات دانشجویان گوش کرد

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی درمورد برخی اعتراضات دانشجویی از جمله رواشناسی، پرستاری، اظهار کرد: باید منصفانه و بدون تعصب به اعتراضات گوش کرد و اگر مشکلی وجود دارد، اصلاح شود.

به گزارش صداى پزشکان به نقل از ایسنا،  سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه برخی اعتراضات دانشجویان به حق و برخی دیگر ناحق است، اظهار کرد: نمی توان حکمی صادر کرد و در آن همه تصمیماتی که اخذ شده را درست یا نادرست تلقی کرد، هر اعتراض باید به صورت جداگانه بررسی شود.

وی ادامه داد: برای مثال مشکلی که در رشته روانشناسی وجود دارد این است که چندین رشته که در زیرمجموعه رشته روانشناسی قرار دارند، مرتبط با پزشکی است، بنابراین باید برنامه درسی آن در وزارت بهداشت نوشته شود و زیر نظر این وزارتخانه باشد؛ اما این رشته ها در برخی از دانشگاه های وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی نیز تدریس می شود. من معتقد هستم این آموزش کامل نیست و دانشجو حتما باید با بیمار ارتباط داشته باشد و همین امر باعث اعتراض افرادی شده است که از دانشگاه‌هایی که زیر نظر وزارت بهداشت نیست فارغ التحصیل می شوند.

هاشمی در ادامه با اشاره به اعتراضاتی مبنی بر تغییر در روند آموزش رشته پرستاری نیز توضیح داد: کشور نیاز به کمک بهیار، بهیار، پرستار، دکتری در رشته پرستاری، پرستار با گرایش های مختلف و… دارد و پرستارها می توانند بخشی از خدماتی که در حال حاضر توسط پزشکان ارائه می شود در آینده ارائه دهند. همچنین بخشی از کاری که پرستارها انجام می‌دهند در شأن این رشته نیست و حتما باید توسط بهیار و کمک بهیار انجام شود.

رشته‌های پرستاری و مامایی به روزهای اوج خود بازگردند
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه دانشجویان رشته‌های پرستاری و مامایی از بالین دور شده اند، اظهار کرد: مشکل دیگری که در مورد رشته‌های پرستاری و مامایی وجود دارد، این است که این افراد از بیمارستان و بالین دور شده‌اند، درصورتی که می‌شد مانند قبل از انقلاب دانشکده‌های پرستاری و مامایی با محیط و بالین ادغام یافته باشند. من معتقد هستم باید رشته های پرستاری و مامایی به روزهای اوج خود بازگردند؛ اما لازمه اینکار دوری از سیاسی‌کاری و انجام کار علمی و منطقی است، به نظر من اکثریت قریب به اتفاق جامعه پرستاری، پیراپزشکی و مامایی کشور همین مسیر عقلانیت را طی می کنند.

دکتر هاشمی ادامه داد: در مورد اعتراضات دیگر نیز همان طور که گفتم باید بررسی کرد که اعتراض چیست و بدون تعصب و منصفانه گوش کرد، چنانچه درمورد مصوبه یا تصمیمی مشکلی وجود دارد باید اصلاح شود، من معتقدم تبعیت از قانون می تواند فصل‌الخطاب باشد اما در عین حال قانون مطلق نیست و اگر اشکال دارد می تواند از مسیر درست اصلاح شود.

کمبود بودجه برای جذب اعضای هیات علمی در وزارت بهداشت
وی در ادامه با اشاره به کمبود بودجه برای جذب اعضای هیات علمی در وزارت بهداشت گفت: بودجه در نظر گرفته شده برای تامین نیروی هیات علمی بسیار جزئی است اما امیدواریم وضعیت اقتصادی بهتر شود و این ردیف را بتوان در قالب متمم بودجه پیش بینی کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "وزیر بهداشت: باید بدون تعصب به اعتراضات دانشجویان گوش کرد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
لی لی
Guest

برای همین با اون رزیدنت اعصاب اونطوری بدون تعصب برخورد کرد؟

گلی
Guest

قضیه رزیدنته چیه؟؟؟

wpDiscuz
Powered by Themes24x7