نظام سلامت

رئیس کل سازمان نظام پرستارى: وزارت بهداشت را به تجارتخانه پزشکان تبدیل کرده اند

به گزارش صداى پزشکان به نقل از گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس؛ علی‌محمد آدابی امروز در همایش روز پرستار که در برج میلاد برگزار شد، گفت: طی دو سال گذشته وزارت بهداشت تعامل خوبی با جامعه پرستاری نداشته است.

وی با انتقاد از طرح‌های که به‌نظام سلامت و پرستاری کشور آسیب می‌زند، گفت: طرح‌هایی مثل کمک پرستار و تربیت پرستار بیمارستانی باعث می‌شود که نظام سلامت و پرستاری دچار آسیب شود.

آدابی با انتقاد از بدنه پزشک سالار وزارت بهداشت که باعث شده است خیل عظیم پرستاران از دامنه صبر خارج شوند، گفت: ما شنیده‌ایم برای اینکه اجازه ندهند پرستاران در همایش روز پرستار در برج میلاد حاضر شوند به مترون‌ها و سوپروایزرها ۴۰۰ هزار تومان پول داده‌اند تا پرستاران را به جشن شبه‌پرستاری که وزارت بهداشت برگزار می‌کند، ببرند.

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری کشور با عنوان این مطلب که طرح تحول نظام سلامت به نام مردم و به کام پزشکان رقم خورد، افزود: افزایش ۳۰۰ تا ۴۰۰ درصدی تعرفه‌های پزشکی که باید در مدت ۱۰ تا ۱۵ سال اتفاق می‌افتاد به‌یک‌باره در این طرح انجام شد.

وی تصریح کرد: درواقع با این کار، پول خدمات درمانی را که باید تا ۱۵ سال آینده به پزشکان پرداخت می‌شد به‌یک‌باره امروز تقدیم آن‌ها کرده‌ایم.

آدابی با انتقاد از اینکه رویکرد وزارت بهداشت به نفع مردم و نظام سلامت نیست، اظهار داشت: متأسفانه جایگاه پرستاری در طرح تحول نظام سلامت دیده نشده است.

وی با انتقاد از افرادی که به وزیر و معاونان وزارت بهداشت اخبار غلط از وضعیت پرستاری رسانده‌اند، خطاب به پرستاران حاضر در همایش گفت: حضور پرشور شما نشان می‌دهد که هر آنچه از پرستاری گفته‌اند دروغ است.

آدابی ادامه داد: امیدواریم وزیر بهداشت و ریاست جمهوری این ندای پرستاران را جدی بگیرند، زیرا دیر نیست که جامعه پرستاری را از دولت جدا کنند.

رئیس‌کل سازمان نظام پرستاری کشور گفت: درد ما درد پول نیست، بحث هویت پرستاری است.

وی با تأکید بر اینکه ما هرگز خدمت به بیمار را رها نمی‌کنیم، افزود: اجازه نخواهیم داد که پرستاری را بشکنند.

آدابی با انتقاد از پرداختی‌های نظام سلامت، اظهار داشت: نظام بهداشت و درمان کشور ما الگوی تمام‌عیار بی‌عدالتی در دنیاست.

وی با اعلام اینکه وزارت بهداشت را به تجارت‌خانه پزشکان تبدیل کرده‌اند، گفت: پزشکی از پرستاری و پرستاری از پزشکی باید حمایت کند و این دو باید دوشادوش هم حرکت کنند.

لازم به ذکر است با توجه به دعوت سازمان نظام پرستاری از رئیس جمهور و وزیر بهداشت برای شرکت در همایش روز پرستار، هیچکدام در این مراسم حاضر نشدند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

6 نظر برای مطلب "رئیس کل سازمان نظام پرستارى: وزارت بهداشت را به تجارتخانه پزشکان تبدیل کرده اند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
شهاب
Guest

بزرگترین خیانت رو در حق پرستارا همین ها انجام می دن که از هر ۱۰ تا کلمشون ۲۰ تاش به پزشکا مربوط می شه.
خب برادر من برو حق خودت رو بگیر به بقیه چی کار داری؟
اگه الکی پاچه دیگران رو نگیری بقیه هم کمک می کنن حقتون (البته اگه حقی باشه ) بگیرین
(ما که تو بیمارستان های اموزشی می دیدیم همکاراتون با هم صحبت می کنن و کارهاشون رو به رزیدنت و اینترن می ندازن سر برج هم ۲ تومن می گیرن )

فرزانه
Guest

دقیقا همینطوره،جو ضد پزشک کل ایرانو گرفته باز میگن وزارت خونه تجارتخونه پزشکه،تو ایران هرچی بالاتر باشی پایینتر میارنت

همکار
Guest

جاى تاسفه فقط که رییس یک صنف بجاى حمایت از همکاراش و درگیر نشدن در حاشیه ها,
خودش رو با قشر پزشک مقایسه و اونارو متهم میکنه
جاى تاسفه وقتى پزشکاى ما بى ادعا با کمترین حقوق توى روستاهاى دورافتاده کار پزشک و پرستار و ماما رو یه نفره انجام میدن و از نجابت دم نمیزنن براى ماهها حقوق عقب افتادشون
یکى اینجور صحبتهاى نابجایى رو مطرح میکنه
…واقعا فقط متاسف میشه بود از این قیاس!!!!!!!

فرنود راستگو
Guest

ولله چیزی که ما تو بیمارستانای دولتی دیدیم این بود که کار خدمه و کمک بهیار و درصدی از کار پرستارا رو رزیدنت و اینترن بیچاره انجام دادن، تو بیمارستانای دولتی فقط پرستارای اورژانس هم پای پزشکان کار میکنن

حمیدرضا
Guest
با عرض سلام و تبریک روز پرستار ۱–یه مشکل اینه که چون پرستارا با پزشکا در تعامل هستن، خودشونو با پزشکا مقایسه میکنن. کجای دنیا کارشناسیه ۴ساله رو با دکترای ۷-۸ساله مقایسه میکنن؟؟ ۲– توی روند درمان و سلامت بیمار از شروعش توی ورود به بیمارستان تا خروج از اون. سهم کارهای شما چقدره و توی چه کارهایی دخالت دارین؟؟ **۳–یه پزشکی که توی درمانگاهه شاید از هر چند ده نفر یکیشونو بستری کنه که شماها مسئولیتشو به عهده بگیرین(که البته همون مریض بستری هم مسئولیت درمان و نظارت و …بر عهده پزشکه بیشترش) به نظر من پرستارها شاید یک… بیشتر
محمدمهدی رضایی
Guest
با سلام و احترام . ایشان طوری حرف میزنند که بنظر میرسد اصلا بعنوان پرستار کار بالینی انجام نداده اند . و صرفا مدرک پرستاری دارند و هیاهو ایجاد می کنند شاید سودی عاید شان شود ویا طرفدارانی بیابند . وگرنه ن زحمت و پرستاران جای سول دارد ونه زحمت پزشکان . هر گروه در جای خود ارزشمند است . و واقعیت این است که هر دو مورد بی مهری قرار گرفته اند . ایا ایشان به تفاوت مدارج تحصیلی ویا مسولیت حرفه ای پزشک و پرستار واقف اند ویا درامدی که افراد غوغا سالار و دلالان در این کشور… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7