سیاست گذاری سلامت

وزیر بهداشت: دانش ساخت بیمارستان در ایران مطلوب نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به وضعیت و پتانسیل‌ بالایی که شهر شیراز در حوزه‌ سلامت دارد، جای یک بیمارستان دیگر در این کلان شهر خالی است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی بیمارستان شماره ۲ نمازی شیراز بیان کرد: شیراز با طبیعت زیبایی که دارد همیشه مورد توجه جهانیان بوده است. نیروی انسانی و متخصصی که در دانشگاه علوم پزشکی این شهر وجود دارد در حقیقت در ایران کم نظیر و در برخی رشته‌ها در جهان بی نظیر است.

وزیر بهداشت همچنین ازشهردار شیراز خواست تا نسبت به توسعه بخشی از فضای آموزشی و رفاهی دانشکده علوم پزشکی شیراز مساعدت کند.

هاشمی در ادامه به فرصت‌های پیش رو در پسا برجام اشاره و با تطبیق آن به توسعه سلامت در کشورهای توسعه یافته اروپایی نظیر ایتالیا خاطر نشان کرد:‌ بسیاری از کشورها در شرایط فعلی علاقمند به سرمایه‌گذاری در حوزه‌ سلامت هستند که دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز از این حیث می‌تواند بدون اعتبار دولتی برای سایر دانشگاه‌ها الگو واقع شود.

وی همچنین با تاکید بر این نکته که دانش ساخت بیمارستان در ایران متاسفانه رشد مطلوبی به ویژه در بخش‌های خدمات مدرن، تاسیسات و غیره نداشته است، تاکید کرد:‌ در خصوص این مهم نیز نیاز به مشاور خارجی احساس می‌شود. امیدواریم برای ساخت دومین بیمارستان بزرگ در شیراز نیز تلاش‌های لازم انجام شود. معتقد به توزیع پروژه‌های سلامت در کل استان هستیم نه تنها شهر شیراز و لذا انصاف حکم می‌کند که امکانات را در نزدیک‌ترین نقطه برای آسایش مردم فراهم شود.

هاشمی با بیان اینکه متوجه عدالت در دسترسی‌ها هستیم گفت: استان فارس در این زمینه نیز با همت مسئولین به خوبی ورود کرده است. امیدواریم تا ۴ سال آینده و در کمترین زمان ممکن این بیمارستان به بهره برداری برسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه عملیات اجرایی بیمارستان ۱۲۰۰ تختخوابی شماره ۲ نمازی شیراز از امروز آغاز می‌شود، بیان کرد:‌ این بیمارستان بزرگترین بیمارستان هوشمند خاورمیانه خواهد شد.

دکتر محمدهادی ایمانیه با اشاره به اخذ مجوز ۲۱۵ و اختصاص ۸ میلیارد تومان اعتبار جهت امور آموزشی این بیمارستان با تلاش مسئولین شهری و استانی استان فارس گفت: به زودی تصمیم‌گیری در خصوص سرمایه گذاری جهت ساخت این بیمارستان که در بهترین موقعیت مکانی شیراز در نظر گرفته شده اطلاع رسانی خواهد شد.

وی همچنین در خصوص وجود برخی معارضین در موقعیت ساخت این بیمارستان نیز تصریح کرد:‌ متعهد شده‌ایم که تا آخرین ریال به دلیل مسائل شرعی و قانونی به مطالبه معارضین رسیدگی کنیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7