پزشکان عمومی

اعتراض پزشکان خانواده شیراز به تاخیر پرداخت بیمه ها

به گزارش صدای پزشکان به نقل از کانال خبری پزشکان،تاخیر بیمه‌ها در پرداخت پزشکان باز هم مشکل‌ساز شد و این بار جمعی از پزشکان خانواده استان فارس در انتقاد به تاخیر حدود پنج ماهه بیمه‌ها ویزیت خود را به صورت آزاد از بیماران دریافت کردند؛ البته رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید دارد که این پزشکان متعلق به بخش خصوصی بودند و هیچکدام از پزشکان منتسب به این دانشگاه، در این اقدام مشارکت نکردند.

دکتر عزت الله گل علیزاده، معاون سازمان نظام پزشکی در این خصوص گفت: محل درآمد پزشکان عمومی همین قراردادها است و با این حقوق امورات خود را می‌گذرانند. آنها جراح نیستند که حق‌العمل آن را دریافت کنند، امیدورایم شرایطی پیش آید که موجبات رضایت همکاران فراهم شود.

معاون سازمان نظام پزشکی اظهار کرد: تنها مسیر ما پزشک خانواده و نظام ارجاع است. این برنامه در قانون برنامه چهارم و پنجم توسعه و همچنین در سیاست‌های ابلاغی رهبری مورد اشاره قرار گرفته است. هرچقدر پول در سبد درمان بریزیم بازهم با کمبود منابع روبرو می‌شویم؛ چرا که راهنمای بالینی، سطح بندی خدمات و نظام ارجاع نداریم و از طرفی شاهد تقاضای القایی هستیم.

وی همچنین به برخی اختلافات در نحوه اجرای این برنامه در دو استان فارس و مازندران اشاره کرد و گفت: در استان مازندران این پرداخت‌ها به روز است. تفاوتی که در اجرای پزشک خانواده فارس و مازندران وجود دارد، محل اختلاف است. همچنین مبلغ سرانه‌ای که برای پزشکان تک شیفت اختصاص داده می‌شود کمتراست در صورتی که قبلا این رقم یکی بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7