آموزشی

برگزاری آزمون ملی پیش کارورزی دانشجویان پزشکی به صورت الکترونیک

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: آزمون پیش کارورزی دانشجویان پزشکی برای اولین بار در منطقه ۷ آمایشی به صورت الکترونیک برگزار می‌شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از میزان، حمید اکبری با حضور در برخی از دانشگاهای علوم پزشکی و بازدید از حوزه های برگزاری آمون علوم پایه پزشکی دانشجویان رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و همچنین آزمون پیش کارورزی دانشجویان پزشکی اظهار کرد: در حالی که آزمون پیش کارورزی در کل کشور طبق روال معمول در حال انجام است، برای اولین مرتبه این آزمون در منطقه هفتم آمایشی شامل دانشگاههای اصفهان، یزد، کاشان و شهرکرد به صورت الکترونیک نیز برگزار می‌گردد.

وی ادامه داد: معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نظر دارد این آزمون را به سرعت به سایر دانشگاهها تعمیم داده و بزودی شاهد برگزاری کلیه آزمونهای علوم پایه و پیش کارورزی به صورت الکترونیک در کلیه دانشگاههای علوم پزشکی باشیم.

حمید اکبری امکان استفاده از انواع سوالات و خارج شدن آزمون از ارایه سوالات محدود و همچنین برگزاری مکرر این مدل آزمون در سال را از مزایای آزمون الکترونیک برشمرد و تصریح کرد: در صورتیکه موفق به تعمیم این آزمون به کلیه دانشگاههای علوم پزشکی کشور شویم با توجه به امکان تکرار سریع آزمون، دانشجویانی که در آزمون مردود می‌شوند لزومی ندارد تا شش ماه معطل بشوند و می‌توانند در فاصله زمانی کوتاهتری در آزمون بعدی شرکت کنند.

قائم مقام معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از حوزه برگزاری آزمون پذیرش دوره های فوق تخصصی در رشته های پزشکی نیز بازدید و تاکید کرد: معاونت آموزشی وزارت بهداشت در حال هماهنگی با مراکز معتبر بین‌المللی برای برگزاری آزمون‌های استاندارد و شناخته شده بین المللی در کشور است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7