دانش آموختگان

وزیر بهداشت : برخورد با ۲ پزشک متخلفِ اصفهان در ماجرای بیماری MS/کاهش تعهد بیمه در حمایت از داروهای خارجی بیماری‌های خاص

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بخش داروهای ایرانی حمایت به قوت خود باقی است، اما داروهای خارجی که مرغوبیت بالایی داشته و نمونه مشابه داخلی دارد بیمه‌ها تعهد ۹۰ درصدی را به ۷۰ درصد کاهش دادند.

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از تسنیم، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان یرامون کمبود داروهای بیماری‌های نادر و ام اس، اظهار داشت: ما در اصفهان دو پزشک متخلف در زمینه بیماری ام‌.اس داریم که داروهایی را که در کل کشور استفاده می‌شوند و به ویژه مورد تأیید انجمن ام اس هستند را، نسخه نمی‌کنند.

وی افزود: بارها به دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرده‌ایم که حتما با این مورد برخورد کنند، دو پزشک نباید فقط یک دارو را بنویسند و آن دارو هم از یک شرکت و کشور خاص باشد، همچنین این دارو خارجی نیز باشد و ما را در مقابل مردم قرار دهند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: افرادی که بسیار باسوادتر از آن‌ها و در کشور مورد احترام هستند آن دارو را نسخه می‌کنند، ولی این پزشکان دارویی را نسخه می‌کنند که مورد حمایت بیمه نیست و این موضوع خلاف است، من از مدیرکل علوم پزشکی اصفهان خواسته‌ام با آنها برخورد کنند.

هاشمی در مورد داروهای بیماری‌های خاص گفت: در بخش داروهای ایرانی حمایت به قوت خود باقی است، اما داروهای خارجی که مرغوبیت بالایی داشته و نمونه مشابه داخلی دارد بیمه‌ها تعهد ۹۰ درصدی را به ۷۰ درصد کاهش دادند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "وزیر بهداشت : برخورد با ۲ پزشک متخلفِ اصفهان در ماجرای بیماری MS/کاهش تعهد بیمه در حمایت از داروهای خارجی بیماری‌های خاص"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
حسین
Guest

این دیگه آخرش بود! دیگه تو نسخه دکترا هم میخواد دست ببره. به جای اینکه به بیمه ها بگه چرا دارو رو تحت پوشش قرار نمیدین به دکترا میگه داروی خارج از بیمه ننویسید برا ما بد میشه!!!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7