دانشجویان

برترین های ورزش همگانی دانشگاه های علوم پزشکی کشور مشخص شدند

نخستین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه های علوم پزشکی کشور عصر روز پنجشنبه با  حضور وزیر بهداشت ، معاون فرهنگی ، دانشجویی و برنامه ریزی و رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با  معرفی نفرات برتر در هفت رشته ورزشی به کار خود پایان داد .

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، این المپیاد از هیجدهم اسفند با شرکت ۵۲۰ دانشجو از ۳۵ دانشگاه علوم پزشکی کشور در مجتمع فرهنگی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در خزر آباد ساری آغاز شده بود.

دانشجویان شرکت کننده به مدت سه روز در هفت رشته کبدی ، فریزبی ، طناب زنی ، فوتبال رو میزی ، داژبال ، دارت و لیوان چینی با هم رقابت کردند.
در رشته کبدی ۹ تیم از دانشگاه علوم پزشکی شرکت کردند که پس از ۱۹ بازی ، تیم دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ۳۶ امتیاز مقام اول را کسب کرد و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران با ۳۳ امتیاز و دانشگاه علوم پزشکی گلستان با ۳۵ امتیاز دوم و سوم شدند.
در رشته طناب زنی ۲۵ تیم از دانشگاه های علوم پزشکی با ۴۸ ورزشکار در بخش استقامت و سرعت شرکت کردند که در بخش سه دقیقه استقامت طاهر عبدی از دانشگاه سبزوار با ۳۲۳ امتیاز رتبه اول را کسب کرد و رامین ایری از دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ۳۰۴ امتیاز دوم شد و مقام سوم هم به حسن پرهیزگاری با ۳۱۰ امتیاز از دانشگاه علوم پزشکی ایلام رسید.
در بخش سه دقیقه سرعت رشته طناب زنی هم طاهر عبدی از دانشگاه سبزوار با ۶۵ امتیاز اول، حسن پرهیزگاری از ایلام با ۶۴ امتیاز دوم و رامین ایر از مازندران با ۶۳ امتیاز سوم شد.
در رشته لیوان چینی۱۲ بازیکن از هفت دانشگاه شرکت کردند که در نتیجه علی گرگان محمدی و جواد یار احمدی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به ترتیب اول و دوم شدند و پویا تیشه بری از دانشگاه تهران هم به مقام سوم دست یافت .
در رشته فریزبی نیز ۱۴ تیم از دانشگاه های علوم پزشکی کشور شرکت داشتند که دانشگاه علوم پزشکی اهواز، اصفهان و جهرم به ترتیب مقام اول تا سوم را به دست آوردند.
در رقابت های انفرادی بخش دقت رشته فریزبی نیز سید مرتصی مجتبایان از تهران اول ، فاروق معروفی از تبریز دوم و محمدرضا حسینی شهید بهشتی سوم شد.
رقابت های انفرادی بخش مسافت فریزبی نیز به برتری امیر مسعود معصوم نیا از تهران انجامید و حسن اسماعیل پور از دانشگاه علوم پزشکی اهواز و فراز گل افشان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به مقام دوم و سوم دست یافتند.
مسابقات داژبال نیز با حضور ۱۹ تیم برگزار شد که در پایان رقابت ها دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مقام اول رسید و دانشگاه های علوم پزشکی ارومیه و مازندران مقام دوم و سوم این رشته ورزشی را کسب کردند.
در پایان رقابت های انفرادی رشته دارت هم محمد امین نظری از دانشگاه علوم پزشکی مازندران مقام اول مسابقات را کسب کرد و سبحان عمرانی از دانشگاه علوم پزشکی اهواز و رضا شبرنگ از دانشگاه علوم پزشکی ایران به ترتیب حائز رتبه های دوم و سوم شدند.
در رشته فوتبال دستی و در بخش انفرادی این رشته ، علی فارسی چوان از دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به رتبه اول دست یافت. داریوش عسکرپور خانقاه از دانشگاه علوم پزشکی زنجان و فرشاد نیکخوداشت تپه از دانشگاه علوم پزشکی تهران دوم و سوم شدند.
در بخش دوبل رقابت ها فوتبال دستی نیز فرشاد داشت تپه و نادر رحیمی کاکاوندی از دانشگاه علوم پزشکی تهران اول شدند، جواد روشنی و امیر آصفی صمیرمی از اصفهان به رتبه دوم دست یافتند و سجاد رنجبر کشکویه و مجتبی رحمانی از دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در جایگاه سوم ایستادند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7