اقتصاد سلامت

با افزایش تعرفه‌ای که طی چند سال گذشته صورت گرفته است بیمه‌ها در پرداخت‌های خود ناتوان شده‌‌اند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، مسعود پزشکیان با بیان اینکه وزارت بهداشت نتوانسته است خرید راهبردی خدمات را در حوزه سلامت انجام دهد، اظهار کرد: خرید خدمت راهبردی باید براساس قانون صورت می‌گرفت که وزارت بهداشت در این مسیر حرکت نکرده است.

وی با بیان اینکه خرید راهبردی تعرفه‌ای نیست، ادامه داد: در خرید راهبردی خدمات سلامت باید قیمت واقعی خدمات را استخراج کرده و به صورت راهبردی آن را خریداری کنند؛ در واقع در خرید راهبردی، خدمات سلامت خریداری می‌شود نه اینکه بار مراجعه بیماران خریداری شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه اکنون بار مراجعه مردم خریداری می‌شود، تصریح کرد: واقعیت آن است که با خرید راهبردی خدمات سلامت می‌توان هزینه‌ها را کنترل کرد، اما راهی که اکنون وزارت بهداشت در پیش گرفته است روز به روز بار دولت را افزایش داده و هزینه مالی را بر دوش مردم افزایش می‌دهد.

پزشکیان تاکید کرد: زمانی که برای بار مراجعه مردم اعتبار در نظر گرفته شود این خطاها در واقع پیش می‌آید که هر بار به بهانه بررسی جواب آزمایش‌های بیمار مبلغی دریافت می‌شود، در حالی که اگر سلامت خریداری شود زمانی که بیمار مورد درمان قرار گرفت پول پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: اکنون با افزایش تعرفه‌ای که طی چند سال گذشته صورت گرفته است بیمه‌ها در پرداخت‌های خود ناتوان شده‌‌اند، چرا که زمانی که افزایش تعرفه‌ای صورت می‌گیرد باید ابتدا اعتبار آن دیده شود و سپس این افزایش شکل گیرد که این اتفاق در حوزه سلامت رخ نداده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: راهی که وزارت بهداشت در پیش گرفته غیرقانونی و غیرعلمی است؛ از آن جهت غیرقانونی است که بارها به وزارت بهداشت اعلام کرده‌ایم که باید خرید راهبردی داشته باشد و خارج از سطح‌بندی خرید خدمت نداشته باشد، اما اکنون با روندی که در پیش گرفته شده تنها بار بیمه‌ها افزایش یافته است و این وضعیت به این راحتی حل نخواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "با افزایش تعرفه‌ای که طی چند سال گذشته صورت گرفته است بیمه‌ها در پرداخت‌های خود ناتوان شده‌‌اند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
اسد
Guest
اقای وزیر سابق و وکیل حاضر رطب خورده منع رطب نتواند کند، چنین نیست که شما ندیم سلطان و ندیم بادمجان هر دو باشید، و یکی به میخ و یکی به نعل بکوبی روزگاری نیست که شما تورم و چند برابر شدن کالا و خدمات راببینی ولی افزایش متناسب و درصدی بودجه پیش بینی نکنی و در بیرون گود فریاد براوری، بیمه چرا باید ناتوان باشد ؟ چون بیمه به معنی واقعی بوجود نیاوردید شما زمانی سکان وزارت داشتید که وزارت رفاه نبود و اختیارت و مسیولیت شما در ان حوزه بسیار بود اگر بیمه همانطور که در تمام دنیا… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7