دانش آموختگان

حکم متهمان حادثه بیمارستان خمینی‌شهر قطعی شد/ حبس و ارائه خدمات درمانی رایگان به کودکان

رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: حکم متهمان حادثه بیمارستان خمینی‌شهر در دادگاه تجدیدنظر اصفهان طرح و منتهی به تصمیم نهایی قضات آن شد.

به گزارش صدای پزشکان، به‌نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان، رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان اظهار داشت: این حکم پس از صدور در دادگاه بدوی دادگستری خمینی‌شهر با اعتراض متهمان آن به دادگاه تجدیدنظر استان ارسال و پس از رسیدگی منتهی به تصمیم نهایی و صدور حکم قطعی شد.

وی افزود: حبس صادره از سوی دادگاه بدوی برای هر سه متهم این پرونده در دادگاه تجدیدنظر استان تأکید ولیکن نسبت به متهم ردیف اول و دوم شش ماه از ۲۴ ماه قابلیت اجرا داشته و ۱۸ ماه آن به مدت یک سال تعلیق شد و درباره متهم ردیف سوم نیز سه ماه از ۹ ماه حبس وی تأیید و شش ماه دیگر به مدت یک سال مورد تعلیق قرار گرفت.

رئیس‌کل دادگستری استان درباره ایام تعلیق حبس متهمان گفت: متهمان این پرونده در ایام تعلیق مجازات حبس هر یک موظف به ارائه خدمات پزشکی و پرستاری روزانه حداقل به مدت ۴ ساعت دریکی از مراکز بهداشتی و درمانی و یا درمانگاه‌های وابسته به‌طرف قرارداد کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی ترجیحاً در شهر خمینی‌شهر و در بخش کودکان این مراکز به‌صورت رایگان شده و همچنین موظف شدند گزارش عملکرد خود را ‌به واحد اجرای احکام کیفری دادسرای مجری حکم (خمینی‌شهر) ارائه کنند.

خسروی وفا یادآور شد: بدیهی است درصورتی‌که محکوم علیهم در طول مدت تعلیق مجازات، مرتکب یکی از جرایم مذکور در ماده ۵۲ قانون مجازات اسلامی شوند، و یا از انجام تکلیف موصوف خودداری کنند حسب مورد مطابق با مقررات موضوع ماده ۵۰ و ۵۲ قانون یادشده در مورد آن‌ها اتخاذ تصمیم قضایی خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7