نظام سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: پرهیز از نگاه سیاسی به نظام سلامت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بر ضرورت پرهیز از نگاه و برخوردهای سیاسی با نظام سلامت تاکید کرد.

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، دکتر ‘علی اصغر پیوندی’ روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه اظهار داشت: نظام سلامت، یک نظام سیاسی نیست و دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت، نهادهایی آموزشی، خدماتی و درمانی هستند و هرگونه موضع گیری سیاسی بر نظام سلامت، به ضرر همگان اعم از بیماران، مردم و کارگزاران حوزه سلامت تمام خواهد شد.
وی افزود: ممکن است هریک از ما دیدگاه های سیاسی داشتیم که البته این دیدگاه ها از نظر نظام سیاسی، پذیرفته شده و به رسمیت شناخته شده اند و خطوط قرمز نیز مشخص است و همه ما در همین دایره مشخص، فعالیت می کنیم و باید به اصول آن احترام بگذاریم.
پیوندی با بیان اینکه نگاه سیاسی به خبر و اطلاع رسانی، در درجه نخست به خود خبر آسیب می زند، تصریح کرد: سیاسی کاری در خبر، کارکرد، اصل و منطق و همچنین شفافیت آن را زیر سوال می برد و باید به این نکته دقت کرد که مصلحت های جمعی را نباید فدای مصلحت فردی کنیم.
وی وسعت حوزه خدمات رسانی دانشگاه های علوم پزشکی و نظام سلامت را یادآور شد و گفت: برخی مشکلات و اتفاقات ناگوار نظام سلامت به دلیل خطاهای انسانی یک شخص رخ می دهد که باید برخورد محکم، منطقی و منصفانه با آنها صورت گیرد و انعکاس رسانه ای آن نباید به گونه ای باشد که احساس یاس و سرخوردگی در جامعه پزشکی ایجاد کند و زحمات یک مجموعه بزرگ، زیر سوال برود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از اصحاب رسانه خواست در اطلاع رسانی خود، اصل دقت و صحت را فدای سرعت نکنند و با ریشه یابی معضلات و مسائل، درجهت رفع آنها یاری برسانند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: پرهیز از نگاه سیاسی به نظام سلامت"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
م.ک.
Guest

جو دیگه الان درست شده… فضای بیمارستان ها که غیر قابل تحمل شده. الان باید به فکر دست کردنش باشیم. وگرنه که مهران مدیری دیگه سریالشو ساخت همه هم دیدن. سر اون بخیه ها هم که جامعه پزشکی به نحو احسن توهین دید

wpDiscuz
Powered by Themes24x7