نظام سلامت

ضریب تخت‌های بیمارستانی کشور، ۱٫۵ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ضریب تخت‌های بیمارستانی در کشور، حدود ۱٫۵ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است و دولت بنا دارد این آمار را به ۲٫۷ برساند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا دکتر سید محمدحسین میردهقان در حاشیه بازدید از بیمارستان گلستان اهواز که امروز (۲۵ فروردین ماه) انجام شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رفع نقایص اجرای طرح تحول سلامت، عمده‌ترین فعالیت معاونت درمان وزارت بهداشت در سال جدید، است که بازدید دو روز گذشته اکیپ ارزیابی وزارت بهداشت از بیمارستان‌های خوزستان نیز در این راستا بوده است.

وی با اشاره به کمبود تخت‌های بیمارستانی در سطح کشور ادامه داد: در حال حاضر ضریب تخت‌های بیمارستانی در کشور، حدود ۱٫۵ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر است و دولت بنا دارد این آمار را به ۲٫۷ برساند.

میردهقان گفت: اکنون حدود ۸۵ هزار تخت بیمارستانی موجود است و بیمارستان‌های کشور همچنان به حدود ۱۱۰ هزار تخت بیمارستانی دیگر نیاز دارند.

وی با اشاره به بازدید از مراکز بیمارستانی خوزستان بیان کرد: ضریب تخت‌های بیمارستانی در خوزستان ۱٫۷ است که این آمار همسو با آمار کشور است و در این زمینه دولت باید سرعت خود را جهت افزایش تخت‌های بیمارستانی استان‌ها بیشتر کند.

مدیرکل نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت در زمینه فعالیت بخش خصوصی در حوزه درمان نیز اظهار کرد: بخش خصوصی تاکنون هیچ انحرافی از تعرفه‌های مصوب دولت نداشته و همچنین در اخذ تعرفه‌های غیرمصوب کاهش چشمگیری داشته است. با این وجود، چنانچه مواردی از تخلف گزارش شود، وزارت بهداشت به طور جدی برخورد خواهد کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7