پزشکان عمومی

رقابت ۱۴ هزار پزشک عمومی در چهل و سومین آزمون دستیاری تخصصی هفته آینده/ تاثیر معدل دوره پزشکی عمومی برای اولین بار

چهل و سومین دوره آزمون تخصصی پزشکی ایران روز نهم اردیبهشت با رقابت ۱۴ هزار و ۹۵ پزشک عمومی در سراسر کشور برگزار می‌شود و تعداد زنان شرکت کننده بیش از مردان است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، محمد حسین پورکاظمی، رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا با اعلام این خبر گفت: ثبت نام آزمون دستیاری امسال، از ۲۹ بهمن سال ۹۴ شروع شد و دو بار دیگر یکبار در بهمن و یکبار در اسفند سال گذشته زمان ثبت نام تمدید شد.
وی افزود: از مجموع ۱۴ هزار و ۹۵ نفری که امسال برای شرکت در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی ثبت نام کرده‌اند، هفت هزار و ۲۱۰ نفر زن و شش هزار و ۸۸۵ نفر مرد هستند.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: طراحی و چاپ سوالات این آزمون را شورای آموزش پزشکی و تخصصی با همکاری حراست وزارت بهداشت در چندین مرحله مختلف و با مکانیزم امنیتی بسیار بالا انجام می‌دهد و مرکز سنجش آموزش پزشکی این وزارت بهداشت نیز کار اجرا و برگزاری آزمون، تصحیح پاسخنامه‌ها و اعلام نتایج را به عهده دارد.

**تاثیر معدل دوره پزشکی عمومی برای اولین بار
پورکاظمی گفت: آزمون دستیاری امسال ۲۰۰ سوال تستی دارد و هر سوال نیز سه نمره دارد. امسال برای اولین بار معدل دوره پزشکی عمومی داوطلبان در صورت تاثیر مثبت، در نمره قبول داوطلبان به میزان پنج درصد تاثیر دارد و نمره آزمون «پری انترنی» داوطلبان نیز در صورت تاثیر مثبت ۱۰ درصد در قبولی آنان موثر است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره تعداد قبول شدگان این آزمون و زمان اعلام نتایج نیز گفت: سال گذشته سه هزار و ۱۰۰ نفر در آزمون دستیاری قبول شدند و امسال نیز کمتر از این میزان نیست اما چون هنوز دانشگاهها ظرفیتهای خود را اعلام نکرده‌اند، آمار دقیق ظرفیت قبولی مشخص نشده است.
پورکاظمی اضافه کرد: نتایج اولیه آزمون و نمره قبولی داوطلبان تیر امسال اعلام می‌شود و همه افرادی که ۱۵۰ نمره از ۶۰۰ را بگیرند می‌توانند انتخاب رشته کنند.
وی گفت: نتایج نهایی آزمون دستیاری نیز شهریور اعلام می‌شود.
چهل و سومین دوره آزمون دستیاری تخصصی پزشکی ایران صبح روز نهم اردیبهشت ۹۵ با رقابت حدود ۱۴ هزار پزشک عمومی برای ورود به رشته های تخصصی برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

6 نظر برای مطلب "رقابت ۱۴ هزار پزشک عمومی در چهل و سومین آزمون دستیاری تخصصی هفته آینده/ تاثیر معدل دوره پزشکی عمومی برای اولین بار"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
پویان
Guest

هرروز یه قانون جدید درمیارن.با قطبی شدن ازمون پره این فقط به نفع دانشجوهای دانشگاه های مادره و به ضرر سایر دانشجوها.چون سوالا توسط دانشگاه ها مادر طرح میشه واین واقعا ناعادلانس

مهم
Guest

دقیقا درسته. تاثیر آزمون پیش کارورزی به نظر من هم بویژه با این تاثیر ۱۰% ای(حتی مثبت) بسیار اشتباه خواهد بود به علاوه نحوه تراز هم معلوم نشده.
به نظرم یا برداشته شود یا مشابه تاثیر معدل شود یعنی تاثیر نمره پیش کارورزی هم بشه ۵%.
تاثیر ۱۰% پیش کارورزی خیلی زیاده.بهتره فکری بشه حداقل برای آزمون سال بعد

Mm
Guest

پیشکارورزیتو خراب کردی دوست عزیز؟

نحوه تراز شدن نمره پیش کارورزی یا معدل چه جوریه؟؟؟
Guest

تاثیر نمره پیش کارورزی کار عبثیه چون فرمت امتحان پیش کارورزی همون فرمت دستیاریه.حتی اگر عنوان شه به صورت مثبته.

بهتر نیست آیتم هایی ملاک افتراق قرار گیرند که قابلیت ایجاد تمایز دارند؟پیش کارورزی=دستیاری بدون نمره منفی و قطبی شده!
Guest
چرا یک نظرسنجی در مورد تاثیر نمره پیش کارورزی بر نمره دستیاری نمیگذارید.به علاوه در این مورد با کارشناسان صاحب نظر مصاحبه چرا ترتیب نمیدید.مطلب مهمیه.هر چند که تصویب شده ولی میشه ملغی بشه یا اصلاح بشه.تاثیر ۱۰% نمره پیش کارورزی خیلی زیاده.حتی اگر تاثیر مثبت اعلام بشه.فرمت و قالب آزمون پیش کارورزی بسیار مشابه دستیاری است و تاثیر اون هیچ افتراقی نمی تونه ایجاد کنه.آزمون پیش کارورزی در عرض چند ساعت اون هم بدون نمره منفی (فاکتور شانسی زدن) اون هم منطقه ای برگزار شدن حالا هم ۱۰% تاثیر هر چند مثبت.اگرچه معدل که ثمره ۷ سال تلاش یک… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7