دیده بان سلامت

ادعای درمان همه بیماری ها توسط همیوپاتی زیر چتر دانشگاه علوم پزشکی تهران

در حالی که از دانشگاه ها انتظار می رود که قلعه ای برای علم و متدولوژی علمی باشند، آگهی به دست صدای پزشکان رسیده که نشانگر ادعاهایی مانند درمان تمام بیماری ها توسط طب همیوپاتی است. و عجیب اینکه این آگهی مزین به آرم دانشگاه علوم پزشکی تهران و مهر تاییده روابط عمومی این دانشگاه است. دانشگاهی که چندی پیش بعد از سالها توانست رتبه اول را در بین دانشگاه های علوم پزشکی از دست بدهد.

مستقل از ادعای درمان تمام بیماری ها توسط یک روش، مرور های سیستماتیک و متاآنالیز های متعدد بی اثر بودن همیوپاتی و یا اثرات کوچک تنها در حالتی که تحقیقات با روش شناسی ضعیف هم لحاظ شود را نشان داده اند.

نظرتان در مورد همیوپاتی چیست؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

3 نظر برای مطلب "ادعای درمان همه بیماری ها توسط همیوپاتی زیر چتر دانشگاه علوم پزشکی تهران"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
یک پزشک
Guest

به عنوان یک پزشک اطلاعی درباره این روش نداشتم البته به دلیل پرسش یکی از بیماران در این باره مطالعه کردم و از همان ابتدا فرضیات هومیوپاتی به نظرم نامعقول آمد
انجمن هومیوپاتی ایران با مجوز دانشگاه ها فعالیت می کند و بسیاری از پزشکان در تابلوهای خود این عبارت عضو انجمن هومیوپاتی را ذکر کرده اند آیا این فعالیت ها غیرقانونی است ؟

Bahar
Guest

سلام.بنده کارشناس اتاق عمل هستم.در مورد طب سنتی چیزای خوبی شنیدم که چون هنوز تحقیق زیادی انجام ندادم اظهار نظری نمیکنم.ولی درمورد طب مدرن این رو با قاطعیت میگم که در درمان همه بیماریها واقعا ناتوان هست و فقط درمان میکنه.درمانی که پایدار نیست.حتی درمورد بیماریهای غیر مزمن.درمورد بیماریهای لاعلاجی هم که امروزه به جان بشر افتاده اصلا درمان مفید و قابل قبولی نداره.مشکل بیمار شدن انسانهای امروزه درمان ریشه ای می خواهد.در همه تحقیقاتی که انجام دادم یک جمله به نظرم همه جانبه آمد.معده خانه تمام بیماریهاست.پیامبر اکرم(ص)

شاکی
Guest

عجب!!!!! لطفا چند مورد از این تحقیقات ارزشمندتون رو مثال بزنید ببینیم چی پیدا کردین!!!!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7