اقتصاد سلامت

برنامه وزارت بهداشت در حوزه تصویربرداری پزشکی، خرید خدمت است/ تامین ۱۰۰هزار تخت بیمارستانی با همکاری سرمایه گذاران خارجی محقق می شود

دکتر آقاجانی اعلام کرد: برای رسیدن به ۲.۷ تخت به ازای هر هزار نفر از جمعیت، به ۱۰۰ هزار تخت بیمارستانی جدید نیاز داریم.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا دکتر محمد آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت در پنل تخصصی همایش بین المللی سرمایه گذاری در حوزه سلامت اعلام کرد: یکی از ضرورت های جذب مشارکت های داخلی و خارجی در حوزه سلامت تکلیفی است که در قانون برنامه به عهده ما گذاشته شده است.

دکتر آقاجانی همچنین با اشاره به دیگر ضرورت های جذب سرمایه گذاران خارجی در حوزه سلامت افزود: محدودیت منابع، لزوم ایجاد فرصت های شغلی و لزوم به کارگیری پتانسیل بخش خصوصی از دیگر عوامل ضرورت این موضوع هستند.

معاون درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ما در این خصوص به دنبال یک برنامه برد-برد-برد هستیم که در آن دولت، سرمایه گذار و مردم هرسه منتفع شده و بهره خواهند برد.

وی با همچنین به اقدامات زیربنایی انجام شده در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۲۴۱ بیمارستان با ظرفیت حدود ۴۰هزار تخت در کشور درحال احداث است که بسیاری از آنها تا به حال کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت در ساخت داشته اند و می توان برای تکمیل، تجهیز و بهره برداری از آنها از مشارکت سرمایه گذاران داخلی و خارجی استفاده کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت تاکید کرد: برای رسیدن به هدف ایجاد ۲.۷ تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر، نیاز به حدود ۱۰۰هزار تخت بیمارستانی داریم و این هدف می تواند با همکاری سرمایه گذاران بخش خصوصی در داخل کشور و همچنین سرمایه گذاران خارجی تامین شود.

دکتر آقاجانی در بخش دیگری از صحبت های خود با اعلام تمایل وزارت بهداشت برای خرید خدمت در حوزه خدمات تصویربرداری پزشکی خاطر نشان کرد: در حوزه سرطان نیز وزارت بهداشت چند هدف عمده را در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی دنبال می کند که از مهمترین آنها توسعه و ارتقاء خدمات، تجهیزات و نیروی کار در این حوزه، دسترسی به خدمات و در نهایت بهبود کیفیت زندگی است.

گفتنی است اولین همایش بین المللی سرمایه گذاری در حوزه سلامت روزهای ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7