دانش آموختگان

شروط ارزشیابی مدارک غیرمعتبر در رشته‌های علوم پزشکی اعلام شد

شروط ارزشیابی مدارک دانش آموختگان دکتری عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی از دانشگاه‌های غیر تایید از سوی وزارت بهداشت اعلام شد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری دانشجو، شورای عالی ارزشیابی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور در وزارت بهداشت اطلاعیه ای به منظور اعلام به دانش آموختگان رشته های دکتری عمومی پزشکی، دانپزشکی و داروسازی با تاریخ ورود بعد از آگوست ۲۰۰۹ از دانشگاههای غیر تایید منتشر کرده است.

بر اساس آخرین مصوبات شورایعالی مدارک دانش آموختگان خارج از کشور تنها با شرایطی که اعلام شده است قابل بررسی و ارزشیابی خواهد بود.

متقاضیانی که دارای شرایط اعلام شده هستند می توانند با مراجعه به سامانه ارزشیابی مدارک تحصیلی خارجی نسبت به ثبت درخواست و بارگذاری مدارک موثر در قسمت مربوطه اقدام کنند.

اول: دارا بودن مدرک بالاتر از دانشگاههای مورد تایید وزارت متبوع

دوم : شرکت و قبولی در آزمونهای معتبر بین الملل از نظر شورایعالی ارزشیابی در رشته های مذکور (در حال حاضر اسامی آزمونهای مورد تایید شورایعالی ارزشیابی در آئین نامه مربوطه  موجود است و اسامی سایر آزمون های مورد تایید متعاقبا اعلام خواهد شد).

سوم: ارزشیابی مدارک و دریافت مجوز کار از کشورهایی که دارای دانشگاه مورد تایید از نظر وزارت متبوع هستند.

مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت در این اطلاعیه یادآور شده است: پس از ارائه مدارک و مستندات، پرونده در کمیسیون ارزشیابی مدارک مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7