نظام سلامت

استاد ایرانی جایزه مالی خود را برای توسعه سلامت در ایران اهدا نمود

دکتر علیرضا مصداقی نیا ، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران که روز گذشته در نشست مجمع جهانی بهداشت در ژنو به دریافت جایزه مالی برای یک عمر تلاش برای پیشبرد سلامت عمومی نایل شده بود بخش اعظم این جایزه مالی را برای توسعه سلامت در ایران اهدا نمود.


به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا به نقل از خبرگزاری صدا وسیما از ژنو؛ در شصت و نهمین نشست مجمع جهانی بهداشت که در ژنو جریان دارد جایزه یک عمر تلاش برای پیشبرد سلامت عمومی از سوی خانم مارگارت چان مدیر کل سازمان جهانی بهداشت به دکتر علیرضا مصداقی نیا استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران اهدا شد.
دکتر مصادیقی نیا ؛ طی سخنانی بمناسبت دریافت این جایزه به نمایندگی جامعه سلامت کشور؛ دریافت این جایزه را نشانه چهار دهه تلاش و مشارکت فعال در بهبود سلامت ایران و جهان دانست.
وی گفت :تردیدی نیست که کمک به انسان ها و بهبود سلامت و بهروزی آنها بزرگترین نعمت خداوندی که ایزد تعالی به خادمان سلامت اعطا نموده است.
دکتر مصادیقی نیا سپس به با اشاره به دریافت این جایزه ؛ پنجاهمین سالگرد دانشکده بهداشت دانشگاه تهرا ن را به فال نیک گرفت و اشاره کرد که دانشکده بهداشت که وی بمدت بیست و هشت سال ریاست ان را برعهده داشت ؛ قطب علمی و عملی در اموزش علوم بهداشتی است.
دکتر مصادیقی نیا با سپاس از اصحاب سلامت کشور ؛دکتر هاشمی وزیر بهداشت ؛دکتر علی جعفریان رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران و همه اساتید ؛ و دانشجویان و همکاران سپاسگزاری نمود و اشاره کرد که این جایزه به جامعه سلامت کشور تعلق دارد و حاصل تلاش بی وقفه آنها در ارتقای سلامت ایران و جهان است که با آموزش هیات متخصص در حوزه های مختلف سلامت ؛اجرای پانزده برنامه دکتری و هفده برنامه کارشناسی ارشد و نیز ایجاد ده ژورنال معتبر علمی و مقالات در مجلات معتبر توسط دانشکده بهداشت اشاره نمود.
دکتر مصادیقی نیا در پایان سخنان خود به شروع اجرایی سازی اهداف توسعه ملل متحد توسط کشور اشاره نمود و تاکید کرد بعنوان مشارکت کوچک در توسعه پاید ار سلامت ؛ بخش اعظم جایزه مالی خود را به برنامه ریزی برای توسعه پاید ار سلامت با محوریت دانشکده بهداشت علوم پزشکی تهران و سایر نقاط خواهد داد واظهار امیدواری کرد که این اقدام کوچک زمینه تبدیل جهان به آینده ای بهتر به نحوی که انسان ها بطور پایدار به بهبود سلامت دست یابند ؛ کمک کند.
هشتمین جایزه سالیانه دکتر لی رییس فقید سازمان جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۶به پروفسور علیرضا مصداقی نیا از دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران به مناسبت ۴ دهه مشارکت فعال و مستمر در بهبود سلامت ایران تعلق گرفت.
این جایزه ۱۰۰ هزار دلاری هر سال به یک نفر که در زمینه سلامت و بهداشت عمومی خدمات ماندگاری داشته باشد اعطا می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7