نظام سلامت

منتقد شناخته شده وزیر بهداشت نایب رییس مجلس شد

از میان چهار نامزد نایب رئیسی مجلس، مسعود پزشکیان نامزد فراکسیون امید و محمد دهقان نامزد فراکسیون ولایت، نایب رئیس موقت مجلس دهم شدند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرآنلاین، علی مطهری و مسعود پزشکیان نامزدهای مورد حمایت فراکسیون امید بوده و حمیدرضا حاجی بابایی و محمد دهقان نامزدهای مورد حمایت فراکسیون ولایت برای نایب رئیسی موقت مجلس دهم بودند.

شمارش آرای نایب رئیسی مجلس بیش از حد انتظار به طول انجامید. آنگونه که از رادیو فرهنگ صدای برخی نمایندگان حاضر در جایگاه هیات رئیسه شنیده می شد، آرای نواب رئیس سه بار شمرده شد.

بالاخره پس از قریب به یکساعت، از تریبون علنی مجلس اعلام شد که  از میان ۲۷۹ نماینده حاضر در این رای گیری، پزشکیان با ۱۵۴ رای نایب رئیس اول و محمد دهقان با ۱۳۶ رای نایب رئیس دوم شد. علی مطهری با ۱۳۲ رای و حاجی بابایی با ۱۲۲ رای از حضور در هیات رئیسه موقت بازماندند.

گفتنی است که دکتر پزشکیان از زمان آغاز اجرای طرح تحول سلامت از اصلی ترین منتقدین آن بوده و همواره به زبانی تند و صریح امکان ادامه اجرای این طرح را زیر سوال برده است. حال با توجه به آنکه وی به مقام نایب رییسی اول موقت مجلس رسیده باید منتظر ماند و دید آیا این جایگاه تازه (در صورت تثبیت بصورت دایم) می تواند منجر به فشار بیشتر به وزیر بهداشت برای تغییر یا توقف طرح تحول شود یا خیر؟

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7