دانش آموختگان

جزئیات تعرفه‌های درمان سال ۹۵ + جدول

نرخ رشد و میزان تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش عمومی غیردولتی و بخش خصوصی سال ۹۵ مشخص شد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، در جلسه شب گذشته شورای عالی بیمه خدمات درمانی کشور سرفصل های تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش عمومی و غیر دولتی اعم از ویزیت، حق الزحمه جراح، هتلینگ بیمارستانی و داروخانه ها در سال جاری مشخص شد.

بر این اساس میانگین رشد تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی در بخش دولتی و خصوصی در سال ۱۳۹۵ در کلیه سرفصل‌ها با ۱۰ درصد رشد نسبت به سال ۹۴ همراه است.

به گزارش ایسنا، بر اساس تعرفه‌های اعلامی در بخش خصوصی، نرخ ویزیت پزشک عمومی از ۱۹۰ هزار ریال در سال ۹۴ به ۲۲۰ هزار ریال در سال ۹۵ رسیده و نرخ رشد ۱۵٫۸درصدی را نشان می‌دهد.

همچنین نرخ ویزیت پزشک متخصص از ۳۰۰ هزار ریال به ۳۴۵ هزار ریال در سال ۹۵ رسیده و نرخ رشد ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین ویزیت پزشک فوق تخصص از ۳۸۰ هزار ریال در سال ۹۴ به ۴۳۰ هزار ریال در سال ۹۵ رسیده و رشد ۱۳٫۲ درصدی را نشان می‌دهد.

بنابراین گزارش، بر اساس تعرفه‌های اعلامی مصوب خدمات تشخصی و درمانی در بخش عمومی غیردولتی ویزیت پزشک عمومی از ۱۲۵ هزار ریال در سال ۹۴ به ۱۴۰ هزار ریال در سال ۹۵ افزایش یافته و رشد ۱۲ درصدی داشته است.

ویزیت پزشک متخصص نیز با رشد ۱۵ درصدی از ۲۰۰ هزار ریال در سال ۹۴ به ۲۳۰ هزار ریال در سال ۹۵ رسیده و ویزیت پزشک فوق تخصص نیز ۱۲ درصد رشد پیدا کرده و از ۲۵۰ هزار ریال به ۲۸۰هزار ریال رسیده است.

به گزارش ایسنا، در این نشست ، تعرفه پزشک عمومی در بخش عمومی غیر دولتی که درسال ۹۴، ۱۲هزار و ۵۰۰ ریال بود، با ۱۳ درصد افزایش در سال ۹۵، ۱۴۰ هزار ریال اعلام شد.

همچنین ویزیت کارشناس پروانه دار از ۹۳ هزار ریال با افزایش ۱۳ درصدی به ۱۰۵ هزار ریال می رسد.

ویزیت کارشناس ارشد نیز از ۱۰۵ هزار ریال با ۱۴ درصد افزایش به ۱۲۰ هزار تومان و ویزیت پزشک متخصص از ۲۰۰هزار ریال با ۱۵ درصد افزایش به ۲۳۰ هزار ریال رسید.

ویزیت فوق تخصص نیز از ۲۵۰ هزار ریال در سال ۹۴ با ۱۲ درصد افزایش به ۲۸۰ هزارریال رسید. ویزیت فوق روانپزشک نیز از ۲۸۳ هزار ریال با توجه به افزایش ۱۳ درصدی به ۳۲۰ هزار ریال رسید.

به این ترتیب بخش ویزیت با رشد ۱۳ درصدی، وزن کل ۱۴٫۴ درصد و رشد وزنی ۱٫۹ درصد در سال ۹۵ روبرو است.

به گزارش ایسنا، هزینه دارو و لوازم پزشکی نیز در سال ۹۵ رشد ۱۰ درصدی دارد. وزن کل آن به ۲۶ درصد و رشد وزنی به ۲٫۶ درصد رسیده است.

در بخش هتلینگ نیز تخت روز، که طبق تعرفه سال ۹۴ هزینه ای معادل یک میلیون و ۵۸۳ هزار ریال داشت، با افزایش ۲۰ درصدی، به یک میلیون و ۹۳۰ هزار ریال رسید.

به گزارش ایسنا، تعرفه پزشک عمومی در بخش خصوصی نیز از ۱۹۰ هزار ریال با افزایش ۱۵٫۸ درصدی به ۲۲۰ هزار ریال، کارشناس پروانه دار از ۱۴۰ هزار ریال طبق ۱۴٫۳ درصد افزایش مصوب، به ۱۶۰ هزارریال رسید.

همچنین ویزیت کارشناس ارشد پروانه، از ۱۶۰ هزار ریال، با ۱۵٫۶ درصد افزایش به ۱۸۵ هزار ریال رسید. به همین ترتیب، ویزیت متخصص از ۳۰۰ هزار ریال در سال ۹۴، طبق افزایش ۱۵ درصدی، امسال به ۳۴۵ هزار ریال می رسد.

ویزیت فوق تخصص نیز از ۳۸۰ هزار ریال با یک افزایش ۱۳٫۲ درصدی به ۴۳۰ هزار تومان می رسد.

همچنین پزشکان فوق روانپزشک نیز امسال ویزیت ۴۲۵ تومانی را طبق افزایش ۱۵٫۳ درصدی، ۴۹۰ هزار ریال دریافت می کنند.

به این ترتیب تعرفه‌های تشخیصی و درمانی بخش خصوصی در سال ۹۵ افزایشی ۱۵٫۱ درصدی را تجربه می کنند. همچنین وزن کل آنها به ۱۴٫۴ و رشد وزنی به ۲٫۲ می رسد.

به گزارش ایسنا، این تعرفه ها در بخش دولتی نیز به شرح زیر اعلام شده است: ویزیت پزشک عمومی از ۱۹۰ هزار ریال در سال ۹۴، با افزایش ۱۵٫۸ درصدی به ۲۲۰ هزار ریال در سال ۹۵ می‌رسد.

ویزیت کارشناس پروانه دار نیز در سال ۹۴، ۱۴۰ هزار ریال بود که امسال طبق افزایش ۱۴٫۳ درصدی مصوب، به ۱۶۰ هزار ریال می رسد.

به همین ترتیب، کارشناسان ارشد پروانه نیز امسال با افزایش ۱۵٫۶ درصدی ویزیت روبرو هستند. تعرفه این پزشکان سال گذشته ۱۶هزار ریال بود که امسال به ۱۸۵ هزار ریال می رسد.

همچنین پزشکان متخصص نیز در سال ۹۵ ویزیت ۳۰۰ هزار ریالی را طبق افزایش ۱۵ درصدی ۳۴۵ هزار ریال دریافت می کنند. پزشکان فوق تخصص نیز ویزیت ۳۸ هزار ریالی سال ۹۴ را ۴۳ هزار ریال دریافت می کنند. این ویزیت با افزایش ۱۳٫۲ درصدی روبرو شده است.

ویزیت پزشکان فوق روانپزشک نیز از ۴۲۵ هزار ریال در سال ۹۴ ، طبق افزایش ۱۵٫۳ درصدی به ۴۹ هزار ریال می رسد.

جدول تعرفه‌های تشخیصی و درمانی بخش خصوصی در سال ۱۳۹۵

جدول تعرفه‌های تشخیصی و درمانی بخش خصوصی در سال ۱۳۹۵

 

 

جدول تعرفه‌های تشخیصی و درمانی بخش دولتی در سال ۱۳۹۵

جدول تعرفه‌های تشخیصی و درمانی بخش دولتی در سال ۱۳۹۵

 

 

جدول تعرفه‌های تشخیصی و درمانی بخش عمومی غیردولتی در سال ۱۳۹۵

جدول تعرفه‌های تشخیصی و درمانی بخش عمومی غیردولتی در سال ۱۳۹۵

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7