دانش آموختگان

وزیر بهداشت: پرداخت حقوق پرستاران و پزشکان از ساخت بیمارستان مهمتر است

وزیر بهداشت، پرداخت حقوق پر ستاران و پزشکان را بسیار مهم تر از ساخت بیمارستان های جدید دانست.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر سید حسن هاشمی در نشست کارگروه سلامت استان چهارمحال و بختیاری، با اشاره به نقش حوادث در مرگ و میر مردم، بر نقش و اهمیت وزارت راه و شهرسازی، صنعت و ارشاد تاکید کرد و گفت: تنها ۲۰ درصد از عوامل مرتبط با سلامت در اختیار وزارت بهداشت است و ۸۰ درصد دیگر در اختیار سایر دستگاه های اجرایی است.

وی، توسعه تخت های بیمارستانی و زیرساخت های حوزه سلامت را نیازمند پیش بینی بودجه لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی دانست و گفت: ایجاد هر تخت بیمارستانی ۳۵۰ میلیون تومان هزینه دارد که سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید اعتبار آن را ببیند.

هاشمی با بیان اینکه پروژه جدیدی را برای ساخت از سوی دولت برنامه ریزی نکرده ایم، تصریح کرد: باید پروژه های نیمه تمام قبلی را تکمیل کنیم و با توجه به شرایط سخت اقتصادی ممکن است امکان آغاز ساخت پروژه های جدید و بزرگ نباشد اما می توانیم وعده دهیم که دسترسی مردم به خدمات حوزه سلامت افزایش یابد و یا برخی از مراکز شبانه روزی شوند.

وزیر بهداشت ضمن تاکید بز لزوم ورود خیرین برای توسعه زیرساخت های مورد نیاز حوزه بهداشت، گفت: هزینه ساخت یک خانه بهداشت ۹۰ میلیون تومان، پایگاه بهداشت ۵۰۰ میلیون تومان و مرکز جامع خدمات سلامت دو میلیارد تومان است و اگر خیرین ۵۰ درصد از هزینه ساخت آن را بپذیرند، ما نیز ۵۰ درصد دیگر را می پذیریم.

هاشمی با بیان اینکه در سیاستگذاری های وزارت بهداشت، هیچ تبعیضی وجود ندارد، افزود: برنامه ریزی ها برای تامین  مراکز استان ها و با جهت گیری مناطق محروم بوده اما در تهران حتی یک ریال هم هزینه نکرده ایم و حتی یک متخصص در طول سه سال گذشته در تهران بکار گرفته نشده و موظف به خدمت در مناطق محروم، شهرها و روستاها شده اند حتی دختر من هم برای خدمت به شهرستان رفته است بنابراین هیچ تبعیضی را نمی پذیریم.

او، پرداخت حقوق به پر ستاران و پزشکان را بسیار مهم تر از ساخت بیمارستان های جدید دانست و گفت: در استان چهار محال و بختیاری، پرستاران تا آبان و پزشکان تا مهرماه حقوق خود را دریافت کرده اند. رضایتمندی ارائه دهندگان خدمت در ایجاد رضایتمندی بین مردم بسیار مهم است.

هاشمی میزان طلب وزارت بهداشت از بیمه ها را حدود هشت هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در روزهای اخیر متاسفانه برق یکی از بیمارستانهای مشهد به دلیل پرداخت نکردن بدهی، قطع شده بود در حالی که همان بیمارستان، ۶۲۸ میلیارد تومان از بیمه ها مطالبه دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7