دانش آموختگان دانشجویان

بسیاری از آزمون‌های وزارت بهداشت در آینده نزدیک به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد

معاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر ضرورت استاندارد سازی آزمون‌های این وزارتخانه گفت: امضای تفاهم‌نامه همکاری با چهار موسسه بین‌المللی شناخته شده در برگزاری آزمون‌ها می‌تواند در استانداردسازی آزمون‌های وزارت بهداشت کمک کننده باشد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی ایسنا،‌ دکتر باقر لاریجانی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری با ۴ موسسه شناخته شده بین‌المللی در برگزاری آزمون‌ها گفت: بر اساس امضای تفاهم‌نامه با موسسات (AACR، ICCA، ETS، CITY AND GUILDS) بسیاری از آزمون‌های وزارت بهداشت در آینده نزدیک به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: امتحانات بین‌المللی در حوزه علوم پزشکی و آزمون‌هایی که به عنوان پایه کار در این حوزه وجود دارند متعدد است مثلا تمام افرادی که در آزمون‌هایph.D وزارت بهداشت شرکت می‌کنند باید ابتدا امتحان زبان را با موفقیت بگذرانند برای این کار گاهی ما آزمون‌های معمول و گاهی نیز آزمون‌های بین‌المللی برگزار می‌کردیم. اما اخیرا در شورای عالی وزارت بهداشت مصوب نمودیم که افرادی که آزمون‌های بین‌المللی را با درجاتی که اعلام می‌کنیم سپری کردند نیازی به گذراندن امتحان زبان عمومی نیست.

دکتر لاریجانی خاطرنشان کرد: همچنین برای ورود به رشته پزشکی، گذراندن آزمون‌های GRE در همه کشورهای دنیا ضروری است. در ایران نیز بر اساس قوانین افراد را ملزم به گذراندن این آزمون‌ها می‌کنیم. و البته تلاش داریم در آینده به سمت برگزاری آزمون‌های بین‌المللی حرکت کنیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: در این تفاهم نامه و تفاهم‌نامه همکاری بین این چهار موسسه وزارت بهداشت به عنوان ناظر حضور خواهد داشت و بر اساس قوانین برگزاری این آزمون‌ها را به حوزه‌های مختلف واگذار خواهیم کرد.

دکتر لاریجانی اضافه کرد:‌ خوشبختانه امضای این تفاهم‌نامه با چهار موسسه بین‌المللی برگزار کننده آزمون‌ها این امکان را برای افراد فراهم می‌کند که شرکت کنندگان برای حضور در آزمون‌های بین‌المللی مجبور نباشند از شهرهای مختلف به تهران سفر کنند. در واقع این آزمون‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شوند و هر فردی می‌تواند در هر شهری که زندگی می‌کند به صورت اینترنتی در این آزمون‌ها شرکت داشته باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: برگزاری برخی از آزمون‌های بین‌المللی ممکن است با شرایط کشور ما هماهنگ نباشد. بر اساس توافقی که با این ۴ موسسه بین‌المللی انجام دادیم قرار شد برخی از امتحانات برگزار شده در کشور متناسب با شرایط داخل تغییر یابد.

وی همچنین یادآور شد: برخی آزمون‌های ملی نظیر بردهای تخصصی در وزارت بهداشت وجود دارد که با کمک گروه‌های بین‌المللی سطح کیفی این آزمون‌ها ارتقاء می یابد. در واقع می‌توانیم گامی اساسی در استانداردسازی آزمون‌ها برداشته باشیم ضمن این که توانستیم آزمون‌های بین‌المللی را در داخل کشور برگزار کنیم.

دکتر لاریجانی در پایان خاطرنشان کرد: قبل از انعقاد این تفاهم‌نامه بسیاری از آزمون‌های بین‌المللی در داخل کشور برگزار نمی‌شد و افراد برای شرکت در این آزمون‌ها مجبور می‌شدند به کشورهای همسایه سفر کنند.اما خوشبختانه امروزه امتیاز برگزاری این آزمون‌ها از طریق امضای تفاهم‌نامه با موسسات بین‌المللی فراهم شد تا دانشجویان به راحتی در آزمون‌های بین‌المللی شرکت داشته باشند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "بسیاری از آزمون‌های وزارت بهداشت در آینده نزدیک به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
مllllll
Guest

معلوم نیست دیگه چه خوابی دیدن??!!!!!آخه یکی نیست بگه شما خودتون چطوری مدرک گرفتین که هرروز کاررو برا دانشجوها سختتر میکنین

حسین
Guest

هروقت حرف از تغییر نظام آموزشی زدن،تنها کاری که کردن این بوده که یه آزمون جدید اضافه کردن.
ظاهرا تفاوت بین تحول در آموزش و تحول در سنجش رو متوجه نیستن و این دو تا رو با هم اشتباه گرفتن.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7