دیده بان سلامت

در برخی عطاری ها اقدامات مغایر با مجوز عطاری ها انجام می شود

دکتر حریرچی اعلام کرد: در مورد برخی باشگاه های ورزشی، آرایشگاه ها و عطاری ها با مشکلات جدی مواجه هستیم.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، دکتر ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری هفتگی این وزارتخانه به پرسش خبرنگاران در خصوص عطاری ها پاسخ داد.
دکتر حریرچی در خصوص پلمب برخی از عطاری ها گفت: نظارت بر عطاری ها در حال حاضر دو گانه است و وزارت بهداشت در مواردی که ارایه خدمات این مراکز، سلامت مردم را به خطر بیندازد، وارد عمل می شود.
سخنگوی وزارت بهداشت در این مورد افزود: مردم ما در بسیاری موارد به دنبال طب مکمل هستند و نمی توان این تقاضا را نادیده گرفت و به همین دلیل باید بر عطاری ها در مورد خدماتی که اراه می دهند، نظارت داشت.
وی خاطرنشان کرد: در عطاری ها هم مانند هر صنف دیگری امکان تخلف وجود دارد و باید توجه لازم در این خصوص انجام شود.
دکتر حریرچی گفت: متاسفانه  در برخی عطاری ها، داروهایی به عنوان داروی گیاهی ارایه می شوند که پایه شیمیایی دارند در حالی که حتی ارایه همین داروهای گیاهی نیز در عطاری ها ممنوع است و فعالان این حرفه تنها مجاز به ارایه گیاهان دارویی هستند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در برخی عطاری ها، باشگاه های بدنسازی و آرایشگاه ها همچنان شاهد تخلفات اینچنینی هستیم که گاهی برای مصرف کنندگان، ایجاد عارضه های جدی می کند.
دکتر حریرچی اعلام کرد: وزارت بهداشت بر اساس تکلیف قانونی خود به عنوان متولی سلامت کشور با ارایه هرگونه خدمات دارویی بدون مجوز که برای مصرف کنندگان مضر باشد، برخورد قانونی خواهد کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7